Bloober Team ogłosił, że The Medium, zadebiutuje 10 grudnia na konsolach Xbox Series X/S oraz na platformach Steam, Epic Store i Microsoft Store. Cena została ustalona na 49.99 EUR/USD. Do 10 listopada można nabyć grę w promocji -10%.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tydzień w grach ISBtech Games weekly 5-9 październik

Gra, która przez lata była okryta tajemnicą, w ostatnich miesiącach stała się głośnym wydarzeniem świata gier i zaczęła cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem. Wzbudzała je na internetowych edycjach wydarzeń takich jak Gamescom czy ostatnia konferencja firmy Microsoft, gdzie pokazywano najgorętsze tytuły zmierzające konsole Xbox Series X/S.

Część wizualnej strony gry (świat duchowy) został zainspirowany twórczością Zdzisława Beksińskiego, a sama gra ma miejsce akcji w Krakowie. Jest to więc jeden z najważniejszych produktów polskiej kultury w tym roku. Gra zadebiutuje 10 grudnia, natomiast już od dziś dostępna jest w przedsprzedaży – min. na platformach Steam i Epic Store.

W nowo ujawnionym trailerze możemy zobaczyć mroczne realia przenikających się światów gry. Spółka podkreślała wielokrotnie, że pełne poznanie różnych, pozornie rozbieżnych perspektyw – a więc różnych wizji świata – stanowić będzie motyw przewodni gry, dzięki któremu rozgrywka będzie naprawdę unikatowa.

Okres przedświąteczny stanowi świetne okno premierowe, dlatego termin premiery Medium jest nieprzypadkowy. Jesteśmy na ostatniej prostej i zostało nam szlifowanie gotowego produktu. Chcemy oddać w ręce graczy grę, która przekazuje nasze dywagacje nad współczesnym światem, gra która stawia więcej pytań niż odpowiedz. Microsoft nie bez przyczyny uznał The Medium za jedną z pozycji, która może pomóc najnowszej konsoli tej firmy odnieść ogromny sukces. Z pewnością słowo “unikalna” jest tutaj kluczem. Jestem dumny z mojego zespołu, że w trakcie pandemii poradził sobie tak dobrze mimo wielu przeciwności. – mówi Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team SA.

W dniu swojej globalnej premiery gra będzie dostępna, jako jedyny polski tytuł dedykowany w tym roku, na Xbox Series X/S – a także na komputery osobiste. Będzie ją można nabyć na platformie Steam oraz w Epic Games Store. Dla wszystkich, którzy wyczekują premiery gry, Bloober Team przygotował jednak niespodziankę: fani horrorów już dziś mogą odsłuchać muzykę, która współtworzyć będzie atmosferę najnowszego horroru spółki – na karcie Steam gry The Medium dostępny jest za darmo utwór Arkadiusza Reikowskiego, który stanowi część ścieżki dźwiękowej skomponowanej na potrzebę tytułu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments