Wrocławski deweloper z rynku regulowanego GPW podpisał umowę ramową z inwestorem, dotyczącą współfinansowania 5 produkcji gier symulatorowych na platformy PC i konsole.

Zgodnie z zapowiedziami z początku października br., kiedy T-Bull podpisał list intencyjny z inwestorem, zawarta została umowa ramowa z inwestorem na produkcję pięciu symulatorów. Pierwsze zapowiedzi gier powinny ukazać się na platformie Steam jeszcze w tym roku, a kolejne na początku przyszłego.

ZOBACZ TAKŻE: T-Bull wyda kilka symulatorów na PC i konsole

W ramach umowy inwestor zobowiązał się do współfinansowania gier w zamian za udział w dochodach generowanych przez poszczególne projekty. Do każdego projektu zostanie podpisana umowa wykonawcza precyzująca budżet, harmonogram i opis projektu.

„Podpisanie umowy z inwestorem to ostateczne potwierdzenie intencji wyrażonych wcześniej w liście intencyjnym” – mówi Damian Fijałkowski, współzałożyciel i CTO studia T-Bull.

„Chcemy dywersyfikować źródła przychodów Spółki i w pełni wykorzystać potencjał społeczności graczy. Zwłaszcza, że różne urządzenia – mobile, PC, konsole – dają inne możliwości komercjalizacji projektów. Szczegóły zaprezentujemy wkrótce w formie aktualizacji naszej strategii rozwoju na najbliższe lata” – dodaje Damian Fijałkowski.

„Rozwijając się nadal na rynku gier mobilnych, chcemy poszerzyć grono naszych fanów o graczy PC i konsolowych, a nasze portfolio o gry, które w pełni pokażą nasze możliwości graficzne i programistyczne. Pierwsze projekty zamierzamy zrealizować w popularnym dzisiaj, szerzej niż kiedyś rozumianym, gatunku symulatorów. Chcemy jednak wzbogacić go o elementy z innych kategorii gier” – wskazuje współzałożyciel i CTO studia T-Bull. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments