Wielkie pieniądze, wirująca ruletka i szelest rozdawanych kart kojarzą się z blichtrem kasyn z Monte Carlo czy Las Vegas. Jednak dzięki nowym technologiom ten zamknięty do niedawna świat staje się dostępny dla Polaków, którzy mogą spróbować swoich sił jako krupierzy w kasynie online.

To doskonała okazja dla tych, którzy nie tylko szukają nowych wyzwań, ale też sposób na zdobycie umiejętności i bezcennego doświadczenia w pracy przed kamerą, które można potem wykorzystać na wiele sposobów.

W ostatnich latach dynamicznie rozwija się branża gier kasynowych live. Stoły czy karty są jak najbardziej prawdziwe, obraz jest transmitowany na żywo, a gracze dołączają do transmisji i uczestniczą w rozgrywce przez internet. Coraz większa popularność tej branży także w Polsce sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na prezenterów z Polski. Mają oni możliwość wyjazdu za granicę i pracy we w pełni międzynarodowym środowisku.

Przykładem może być Ryga, w której każdego dnia realizowane jest studio dla jedynego legalnego kasyna online w Polsce. Polscy prezenterzy, nawet nie mający  wcześniejszego doświadczenia w branży, mogą tu liczyć na starcie na pensję przekraczającą dwukrotność lokalnej średniej krajowej. 

W grach online nie ma tradycyjnych krupierów – zamiast nich są właśnie prezenterzy. Ich praca różni się od tradycyjnego zakresu obowiązków krupiera. Przede wszystkim jest więcej czasu na interakcję z graczami, bo nie trzeba zajmować się żetonami, które rozliczane są elektronicznie. Prezenter skupia się na poznawaniu graczy i budowaniu pozytywnej atmosfery wokół gry.

„Bardzo mi się podobają relacje, jakie nawiązuję z graczami, a przede wszystkim to jak przekazujemy sobie emocje. Rytm gry online pozwala na rozmowy z uczestnikami. Widzę, jak to jest, gdy mają dobrą passę. To daje też możliwość rozmowy i poznania osób, które grają. To jedne z najlepszych elementów tej pracy” – mówi Wiktoria, polska prezenterka jedynego polskiego legalnego kasyna online, przygotowywanych przez łotewskie Euro Live Technologies.

Firma Euro Live Technologies dostarcza oprogramowanie i transmisje dla globalnego potentata w dziedzinie gier Playtech. Ich gry są transmitowane 24 godziny na dobę z trzech studiów nagraniowych na całym świecie – w tym do jedynego legalnego kasyna online w Polsce, które uzyskało zgodę na prowadzenie działań od Ministerstwa Finansów.

Każdy nowy pracownik przyjęty na stanowisko prezentera jest traktowany jak prawdziwy VIP. Studio zapewnia na własny koszt zakwaterowanie w hotelu przez dwa miesiące, a także pokrywa koszt dojazdu do Rygi. Te dwa miesiące również przeznaczone są na intensywne i przekrojowe szkolenie – zarówno z przyszłej pracy, jak i życia w stolicy Łotwy. 

Podstawą pracy prezentera jest praca przed kamerą. Po dwumiesięcznym okresie treningowym mogą samodzielnie prowadzić gry, ale ich szkolenia się nie kończą. Dla ambitnych możliwe jest także podciągnięcie się z języków – studio zapewnia pracownikom dostęp do darmowych kursów językowych.

Prowadzone są również szkolenia z makeupu, w tym z makijażu pod kamerę, a wszyscy pracownicy mogą korzystać z darmowego manicure’u – w końcu nic nie przyciąga tylu spojrzeń, co dłonie rozdające karty czy rzucające kulkę ruletki!

„Byłam pod wrażeniem szkolenia. Prowadzący sami wcześniej pracowali jako prezenterzy, więc mogli doradzić, na co zwrócić uwagę i co faktycznie może się przydarzyć. Dzięki nim, mimo że nie miałam wcześniej podobnych doświadczeń, już po paru tygodniach treningu mogłam stanąć sama przed kamerą” – mówi Wiktoria.

Szkolenia i nauka radzenia sobie z tremą są wymieniane przez byłych i obecnych prezenterów jako kluczowe benefity pracy prezentera. Otwierają one im bowiem wiele możliwości – takich jak występy w telewizji, programach online czy wręcz tworzenie własnych, profesjonalnych kanałów w mediach społecznościowych. 

Światła, kamera, akcja!

Biuro Euro Live Technologies urządzone jest zgodnie z najnowszymi standardami: pokoje są duże i przestronne, kolory nastrajają do optymizmu, a widok z historycznego budynku na Dźwinę zapiera dech w piersiach. Wszyscy pracownicy mają też do dyspozycji takie benefity, jak chociażby dostęp do siłowni. Jednak sercem operacji jest nowoczesne studio filmowe na najwyższym poziomie. Z niego nagrania na żywo trafiają do jednej trzeciej świata. Można tu zdobyć bezcenne doświadczenie z pracy na planie filmowym.

„W biurze każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy regularne przerwy, więc jest wiele okazji, by korzystać z pełnej oferty rozrywkowej w budynku. Są tu zarówno sale gier, przestrzenie do rozmowy ze znajomymi, a także sale do odpoczynku indywidualnego” – wylicza Mateusz, Polak, który został właśnie wybrany Prezenterem Miesiąca za najlepsze wyniki.

Pierwszy krok do showbiznesu

„Grupa już pracujących w ELT Polaków jest na razie niewielka, ale mocno zżyta. – Atmosfera jest świetna. Pracowałem już w firmach różnej wielkości w kilku krajach Europy, ale nigdzie indziej nie otrzymałem tak ogromnego wsparcia jak tutaj. Jadąc do pracy do Wielkiej Brytanii musiałem wszystko zorganizować sam, a tutaj wszystko było załatwione za mnie” – mówi Mateusz.

Praca przed kamerami nie jest pracą dla wszystkich. Jednak prezentowanie gier wideo może być nie tylko doskonałym punktem startu, ale też przygodą i możliwością poznania nowego miejsca. Ambitne osoby mogą też potraktować to jako pierwszy krok do rozpoczęcia kariery w showbiznesie. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments