BTC Studios S.A., notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych oraz konsolowych, podpisał list intencyjny w sprawie współpracy z Pacific Media Group (PMG), korporacją z Honkongu będącą liderem w dziedzinie produkcji, dystrybucji i finansowania contentu rozrywkowego w Chinach.

Zgodnie z zapisami listu intencyjnego BTC Studios S.A. zapewni unikalne rozwiązania dla zachodnich twórców branży gamingowej poszukujących możliwości dystrybucji w Chinach i na rynkach Azji Południowo-Wschodniej.

Współpraca docelowo będzie dwukierunkowa i umożliwi azjatyckim twórcom gier, producentom, dystrybutorom, właścicielom IP i inwestorom możliwość ekspozycji na rynkach europejskich. Strony uzgodniły, że opracują szczegółowy plan współpracy i podpiszą odpowiednią umowę o współpracy do dnia 6 kwietnia 2021r.

„Rynek chiński to jeden z kluczowych rynków dla gamingu, w tym dla gier mobilnych. Potencjał ludnościowy, rosnąca zasobność oraz sposoby spędzania wolnego czasu sprzyjają rozwojowi cyfrowej rozrywki w Państwie Środka. Dlatego rynek chiński jest łakomym kąskiem dla gamedev-ów z całego świata. Nie jest on jednak otwarty dla wszystkich i bez znajomości chociażby realiów administracyjnych i nierzadko skomplikowanego procesu certyfikacji nie sposób uwolnić pełni jego potencjału” – mówi Jarosław Zeisner, Członek Zarządu BTC Studios S.A.

„Mamy to szczęście, że budując globalną sieć dystrybucji pod nasze produkcje zyskaliśmy uznanych partnerów, doświadczonych w procesie wprowadzania contentu rozrywkowego na rynek chiński. To znacznie rozszerza nasze możliwości biznesowe, nie tylko w zakresie produkcji własnych gier, ale również aktywności wydawniczej dot. tytułów innych developerów” – dodaje Jarosław Zeisner.

BTC Studios S.A. współpracuje obecnie z międzynarodowymi właścicielami atrakcyjnych marek rozrywkowych w branży family content. Są to w większości znane IP będące w rękach firm produkujących i publikujących treści family friendly o globalnych zasięgach.

BTC Studios S.A. tworzy na ich podstawie licencjonowane gry mobilne i wideo. PMG jest zainteresowane zbadaniem i przetestowaniem wraz z BTC Studios S.A. możliwości współpracy biznesowej w regionie azjatyckim. Strony uzgodniły, że opracują plan strategiczny, którego celem jest zawarcie ściślejszego porozumienia do dnia 6 kwietnia 2021 r.

ZOBACZ TAKŻE: BTC Studios z nowym logotypem i identyfikacją wizualną

PMG odpowiadało za chińską dystrybucję wielu znanych tytułów należących do światowych liderów branży rozrywkowej w tym np. 9 Story, Jim Henson Company, Cyber Group Studios i Gummybear International. Współfinansowali także filmy takie jak Ad Astra, The Marsian, X-Men Apocalypse, Independence Day Resurgence, Miss Peregrine, Alien: Covenant, War of the Planet of the Apes i The Greatest Showman.

PMG działa za pośrednictwem większości popularnych platform do dystrybucji treści rozrywkowych w regionie Azji, w tym CCTV – krajowej chińskiej telewizji, platform cyfrowych takich jak Youku, Tencent, Iqiyi, Mango oraz ponad 20 marek IPTV i OTT, czy Alibaba Group.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments