Jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2020 roku, Ghostrunner, będzie wydana również na Nintendo Switch – informują wydawcy All in! Games oraz 505 Games. Premiera na tej platformie będzie miała miejsce 27 października, czyli tego samego dnia, co debiut na PlayStation 4, Xbox One i PC (Steam, GOG, Epic Games Store).

„Widzimy, jaką popularnością cieszy się Ghostrunner i chcemy dać możliwość zagrania w ten tytuł jak największej liczbie graczy. Będzie to najprawdopodobniej jedyna cyberpunkowa gra tej skali i jakości produkcyjnej wydana w tym roku na Nintendo Switch, więc liczymy na to, że fani oraz użytkownicy tej platformy licznie dołączą do naszej społeczności”Piotr Żygadło, CEO All in! Games, wydawcy Ghostrunnera.

„W dniach po ogłoszeniu daty premiery na PlayStation 4, Xbox One i PC obserwowaliśmy niezwykły wzrost zainteresowania grą, a reakcja graczy oraz branży przerosła nasze oczekiwania. Przekroczyliśmy już poziom ponad 600 tys. osób, które zapisały ten tytuł na swojej Liście Życzeń na Steam, stając się 8. najbardziej oczekiwaną grą na świecie. Wierzymy, że ten trend się utrzyma i cieszymy się, że gracze doceniają pracę studia One More Level, 3D Realms i Slipgate Ironworks” – dodaje Piotr Żygadło.

Piotr Żygadło, prezes All in! Games

Popularność gry potwierdzają też reakcje użytkowników w mediach społecznościowych. Sam post na Twitterze z trailerem i datą premiery uzyskał po 24 godzinach blisko 100 tys. wyświetleń, ponad 600 podań dalej oraz 1,8 tys. polubień. Zapowiedzi na YouTube mają już miliony wyświetleń, a gameplay na kanale IGN został obejrzany aż 775 tys. razy. Poza tym, po ogłoszeniu daty wydania o grze rozpisywały się zagraniczne media, takie jak GameSpot.com, TheGamer.com, PCGamer.com, EscapistMagazine.com, czy też GamesRadar.com.

ZOBACZ TAKŻE: Paradise Lost – Cinematic Trailer gry od All in! Games

Cena regularna gry na Nintendo Switch będzie taka sama jak w przypadku pozostałych platform ($29.99 / €29.99 / £24.99). Osoby chcące przetestować rozgrywkę wcześniej będą mogły pobrać darmowe demo na platformie Steam od 29 września.

Ghostrunner to cyberpunkowa gra akcji, w której gracz wciela się w cyber-wojownika i przemierza ostatni bastion ludzkości, wielką wieżę-miasto. W wieży panują przemoc, bieda i chaos, a zadaniem głównego bohatera jest stawienie czoła wrogom, odkrywanie sekretów superstruktury oraz zdobycie mocy, która pozwoli pokonać Klucznika.

Pomóc ma w tym zaawansowany technologicznie miecz, wystarczająco ostry, by zabijać wrogów jednym ciosem. Mechanika bullet-time daje przewagę w dynamicznych i ekscytujących potyczkach, a dzięki wyjątkowym zdolnościom cybernetycznym Ghostrunner jest w stanie przetrwać w śmiertelnie niebezpiecznych warunkach.

ZOBACZ TAKŻE: All in! Games stawia wszystko na swoje gry

Gra jest opatrzona intensywną ścieżką dźwiękową synthwave autorstwa Daniela Deluxe i wspiera technologię NVIDIA RTX Ray Tracing. Oferuje ona wciągające i zachwycające efekty wizualne, z jakich zwykle korzystają gry kategorii AAA.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments