Road Studio planuje debiut na NewConnect

Road Studio, należący do Grupy Movie Games producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży, zamierza zadebiutować na rynku NewConnect najpóźniej do końca I półrocza 2021 roku.

Spółka intensywnie pracuje nad dwoma flagowymi produkcjami: Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Deweloperzy studia pracują również nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Spółka jest w trakcie pozyskiwania finansowania zewnętrznego na finalizację prac nad flagowymi grami oraz rozpoczęcie działań nad nowymi tytułami.

ZOBACZ TAKŻE: Movie Games wchodzi do akcjonariatu Iron VR

„Naszą intencją jest wprowadzenie Road Studio na giełdę. Jest to naturalny etap rozwoju spółek z Grupy Movie Games. Prace nad naszymi flagowymi produkcjami nabierają tempa, Alaskan Truck Simulator jest już w finalnej fazie realizacji, a jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.” – mówi Maciej Nowak, prezes Road Studio. 

„Trwają również zaawansowane prace nad American Motorcycle Simulator, kompletujemy również zespoły do kolejnych gier. W związku z dynamicznym rozwojem, chcemy pozyskać zewnętrzne finansowanie w wysokości 2-3 milionów złotych, które zamierzamy przeznaczyć na finalizację naszych dwóch flagowych projektów oraz na rozpoczęcie nowych produkcji wpisujących się w portfolio Road Studio.”  – komentuje prezes Road Studio.

Wszystkie produkcje cechować ma wyjątkowa jakość i oferowanie graczom niepowtarzalnych wrażeń wynikających z połączenia tematyki motoryzacyjnej i podróżniczej. Według ostatnio publikowanych danych na Alaskan Truck Simulator czeka około 120 tys. graczy a na American Motocycle Simulator prawie 40 tys. osób.

„Pierwszą premierę planujemy jeszcze na ten rok. Bardzo wysoka liczba oczekujących graczy pozwala nam sądzić, że gra odniesie większy sukces sprzedażowy niż Drug Dealer Simulator. Dlatego też nie dziwi nas wysokie zainteresowanie inwestorów już na tym etapie rozwoju spółki. W naszej ocenie Road Studio ma potencjał na główny parkiet GPW, a rynek NewConnect to dla nas jedynie przystanek w giełdowym rozwoju.” – dodaje Maciej Nowak. 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski zagra z Movie Games

Alaskan Truck Simulator pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. Celem gracza będzie przetrwać wystarczająco długo, aby w pełni doświadczyć surowego piękna i dzikości tej niezwykłej krainy. American Motorcycle Simulator umożliwi natomiast wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej „Route 66”, na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności, oraz rozmaitych przygód.

„Czeskie studio SCS Software sprzedało ponad 25 mln gier i dodatków związanych z tematyką podróży i motoryzacji. Patrząc natomiast na liczbę recenzji użytkowników Steama, można stwierdzić, że na platformie Valve gry studia osiągnęły większy sukces niż Wiedźmin 3. Wierzę, że gry Road Studio znajdą podobne uznanie graczy, a co za tym idzie inwestorów. Już teraz zainteresowanie na rynku kapitałowym idzie w parze z dynamicznie rosnącymi wishlistami obu gier.” – mówi Maciej Nowak.