Tesco zachęca do rezygnacji z papieru

Tesco Clubcard

W trosce o wygodę klientów i środowisko naturalne Tesco Polska rozpoczęło kampanię informacyjno-edukacyjną dla użytkowników Clubcard – jednego z największych programów lojalnościowych na polskim rynku. Celem jest dalsze ograniczanie użycia papieru w operacjach. Dodatkowo ruszyła akcja „Ciepło, cieplej, RABAT”, w której klubowicze mogą wymieniać znaczki na rabaty do -20% wartości koszyka.

Działania dla dobra planety, w tym ograniczanie zużycia papieru, to jeden z czterech filarów Strategii Pomocnych Gestów Tesco. W Polsce zainicjowano kolejne działania w tym zakresie. Firma zachęca użytkowników Clubcard do rezygnacji z kwartalnego wyciągu w formie papierowej.

„Rozwój cyfrowych kanałów komunikacji naturalnie wpływa na zmianę zachowania i oczekiwania klientów, którzy coraz częściej migrują do świata online. Chcemy za nimi podążać, oferując prostą migrację. Proponujemy, by w nowoczesny i prosty sposób dpołączyć troskę o środowisko, wygodę i oszczędność.” – mówi Patrycja Zabierowska, Manadżer Działu Marketingu w Tesco.

Za przejście na wersję cyfrową klubowicze otrzymają jednorazowy kupon o wartości 10 złotych. Wystarczy zalogować się na swoje konto Clubcard, a następnie wybrać Ustawienia i zaznaczyć „online za pośrednictwem e-mail” w pozycji Preferencje Kontaktu.

 

Użytkownicy Clubcard, poza wspomnianym kuponem, mogą dodatkowo liczyć na specjalne rabaty do 20% w ramach czwartej edycji akcji „Ciepło, cieplej, RABAT”.

Po raz kolejny organizujemy akcję lojalnościową „Ciepło, cieplej, RABAT”. Poprzednie trzy edycje akcji pokazały, że klienci doceniają prosty i jasny mechanizm i atrakcyjne, szybko dostępne rabaty na całe zakupy. W ubiegłorocznej edycji akcji klienci zgromadzili ponad 2,5 mln znaczków. – komentuje Patrycja Zabierowska.

Od 30.07. do 02.09.2020 r. za każde wydane 30 zł z kartą lub aplikacją Clubcard klient otrzyma jeden znaczek. 10 znaczków wymiennych jest na rabat w wysokości 10%, a za 20 zebranych znaczków przysługuje rabat 20%.

Clubcard jest jednym z pięciu największych programów lojalnościowych w Polsce pod względem penetracji rynku. Tygodniowo jego użytkownicy dokonują ponad 3 mln transakcji, a do klubu dołącza ok. 4000 nowych osób. To także jeden z najbardziej atrakcyjnych programów ze względu na wartość możliwych do otrzymania zniżek.

Poza cotygodniowymi rabatami na produkty z kartą Clubcard, lojalni klienci wraz z wyciągami otrzymują bony pieniężne i kupony. W najnowszym kwartalnym wyciągu wartość kuponów wynosi 119,7 złotych.