Polska produkcja pobija platformę Steam

Od momentu umieszczenia na przełomie czerwca i lipca bezpłatnego dodatku na platformie Steam, produkcja została pobrana ponad 34 000 razy i liczba ta szybko rośnie. THE FIRST TOY jest wersją demo do głównego tytułu – DON’T BE AFRAID.

DON’T BE AFRAID to gra przygodowa z elementami horroru, w której gracz musi podjąć próbę pokonania strachu. Poprzez wcielenie się w rolę chłopca porwanego przez psychopatę  przemierza wielki, tajemniczy, nieznany dom poznając sekrety jego wnętrz. 

Polska spółka Hydra Games w ramach promocji tytułu DON’T BE AFRAID udostępniła darmowe samodzielne rozszerzenie, które nosi nazwę DON’T BE AFRAID – THE FIRST TOY. Fabuła dodatku jest opowieścią o historii pierwszego porwanego chłopca przez psychopatę Franklina. Grę testuje obecnie ponad 34 000 osób z platformy Steam. Premiera DON’T BE AFRAID planowana jest na przełomie III i IV kwartału. 

Oba tytuły tj. Don’t Be Afraid The First Toy i Don’t Be Afraid będą dostępne na platformie Steam. Autorzy gier zapowiadają również, że po premierze będą one portowane na PC, konsole Play Station, Nintendo oraz Xbox.

„Po udostępnieniu graczom na Festiwalu Gier Steam wersji demo naszego głównego tytułu przekonaliśmy się o tym, że wychodzi ona na przeciw oczekiwaniom naszego odbiorcy. Ilość pobrań i pozytywnych komentarzy pozwala nam wierzyć w sukces głównego tytułu. Gra ma ponad 90% pozytywnych opinii co się praktycznie nie zdarza.” – mówi Kamil Kurkowski, Prezes Zarządu Hydra Games.

„Dla nas jest to wymarzony wynik, o którym mogliśmy tylko śnić. Ponadto naszą radość dopełniają opinie największych gamingowych YouTuberów z całego świata. Nie możemy więc doczekać się premiery pełnej wersji.” – dodaje Kamil Kurkowski.