Iron Harvest – Fenomenalny RTS do darmowego testu

Na rynek zmierza nowa gra strategiczna czasu rzeczywistego. Iron Harvest 1920 zadebiutuje za miesiąc, 1 września. Gra bazuje na koncepcji prosto z grafik Jakuba Różalskiego, a od wczoraj od godziny 21.30 jest dostępna do testów w wersji demonstracyjnej. 

Gry strategiczne czasu rzeczywistego mają swoje najlepsze czasy za sobą. Prawda, na świecie nadal znajduje się wielu fanów gatunku, jednak liczby nie kłamią, jest ich zdecydowanie mniej niż kilka lat wcześniej.

Mimo to wielu twórców nadal decyduje się na produkcję tego typu tytułów i często otrzymujemy świetne produkcje na wiele godzin zabawy. Tym razem RTS-a wyprodukowało niemieckie studio developerskie KING Art.

Tytuł osadzony jest alternatywnych realiach XX wieku. Za podstawę do budowy świata przyjęto prace graficzne znanego polskiego twórcy, Jakuba Różalskiego. Ten ponury, późno industrialny świat zdominowany jest przez potężne machiny bojowe, którego górują nad polami walki.

Od wczoraj, od godziny 21.30 udostępniono na platformie Steam wersję próbną tytułu. Gracze mają szansę zapoznać się z produkcją w kilku pierwszych misjach fabularnych, sprawdzić swoje siły w potyczkach przeciwko komputerowi lub w rozgrywkach wieloosobowych.

Testowa wersja dostępna będzie aż do premiery tytułu, która odbędzie się 1 września. Iron Harvest trafi do sprzedaży na Steam, GOG i Epic Store. Z początkiem następnego roku planowana jest dystrybucja tytułu również na konsole nowej generacji Xbox i PlayStation. Cena w wersji podstawowej na PC wynosi 214,99 PLN i jest już udostępniona dla kupujących w przedsprzedaży.

Poniżej prezentujemy trailer, który zadebiutował wczoraj wraz z otwartą fazą testową.