Nowe oznaczenia dotyczące dystansu społecznego

Nowa seria piktogramów, stworzonych z wykorzystaniem opraw CrystalWay
firmy Eaton, informuje o nakazie zachowywania odpowiedniego dystansu społecznego. Dzięki nim właściciele i zarządcy budynków mogą spełnić jeden z koniecznych warunków znajdujących się w wytycznych oraz rozporządzeniach dotyczących epidemii koronawirusa.

Oświetlenie awaryjne zwiększa prawdopodobieństwo uratowania życia w niebezpiecznych sytuacjach. Ułatwia bezpieczną, szybką i sprawną ewakuację ze szpitali, urzędów, biurowców czy centrów handlowych. Wskazuje także lokalizację punktów przeciwpożarowych, schronienia czy miejsca zbiórki.

Nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie. Eaton wprowadził do oferty nowe zestawy opraw LED CrystalWay, zawierające piktogramy informujące o obowiązku zachowania dystansu społecznego – odległości 1, 1,5 lub 2 metrów od innych osób (w zależności od nakazów obowiązujących w różnych krajach).

Dzięki zastosowaniu tych oznaczeń administratorzy budynków mogą w łatwy i szybki sposób wdrożyć rozporządzenia dotyczące zachowania odpowiedniego dystansu między ludźmi, który zmniejsza ryzyko przenoszenia się wirusa. Dzięki dużej jasności piktogramów osoby znajdujące się w budynku łatwiej je zauważą, co zwiększa szansę, że przypomną sobie o konieczności trzymania zalecanej odległości od innych.

W skład oferowanego przez Eaton rozwiązania wchodzi panel świetlny LED CrystalWay oraz zestaw nowych piktogramów informujących o wymogach zachowywania odpowiedniego dystansu. Panel ten może być zamontowany na ścianie lub suficie. Istnieje możliwość zamówienia samego panelu z piktogramem lub całego zestawu, wyposażonego w akcesoria do montażu. Oprawy CrystalWay dostępne są w ofercie Eaton od 2016 r.

Firma Eaton przeznaczy wszystkie zyski ze sprzedaży nowych zestawów w roku 2020 na
cele charytatywnej