Pierwszy nabór do Samsung Inkubator w Lublinie do końca lutego

Samsung celuje w budowę sieci inkubatorów startupów technologicznych we wschodniej Polsce, a nabór do nowo otwartego inkubatora w Lublinie potrwa do końca lutego, poinformowała ISBnews CSV & Partnership Manager w Samsung Electronics Polska Magdalena Olborska.

Naszym celem jest budowa sieci inkubatorów w Polsce Wschodniej i wspieranie innowacyjności przedsiębiorców. Dwa lata temu otworzyliśmy inkubator w Rzeszowie, dedykowany rozwiązaniom z zakresu Internetu Rzeczy. Teraz postawiliśmy na Lublin – ze względu na otwartość tego miasta, jego naukowy potencjał, studentów, jak i wiodące uczelnie. Partnerem programu jest Politechnika Lubelska. Nabór do inkubatora trwa do 27 lutego, ale na pokładzie jest już jeden startup Real Buddy specjalizujący się w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jego twórca rozwija aplikację opartą na sztucznej inteligencji, która weryfikuje treści wrażliwe pod kątem młodych użytkowników sieci” – powiedziała ISBnews Olborska.

Podkreśliła, że inkubator jest poświęcony cyberbezpieczeństwu, które stało się priorytetem we współczesnym, cyfrowym świecie. „Samsung już od dawna stawia na to, oferując rozwiązania, które dbają o prywatność klientów i chronią dane chociażby użytkowników smartfonów. Prowadzimy szereg działań edukacyjnych skierowanych do konsumentów, które mają na celu podniesienie poziomu świadomości cyberbezpieczeństwa” – zaznaczyła przedstawicielka Samsunga.

Liczymy na pomysłowość i kreatywność młodych polskich przedsiębiorców. Wierzymy, że powstałe tu rozwiązania sprawdzą się zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Startupy z Lublina i okolic mogą liczyć na bezpłatny i otwarty dostęp do przestrzeni inkubatora, wsparcie technologiczne, potężną dawkę wiedzy ekspertów Samsung R&D Polska, a także liczne szkolenia, promocje, czy też wsparcie w kontaktach z inwestorami. Nie komercjalizujemy ich rozwiązań, tylko prowadzimy ich pod ich własną nazwą do stworzenia produktu i sprzedaży na rynku. Będziemy również wprowadzać konsumentów w świat mobilnych rozwiązań poprzez zajęcia z kodowania, warsztaty technologiczne, wydarzenia gamingowe, hackatony, czy szkolenia z cyberbezpieczeństwa” – wymieniła Olborska.

Projekt lubelskiego inkubatora powstał w partnerstwie z Politechniką Lubelską i NASK. Wcześniej koncern otworzył inkubator dedykowany IoT w Rzeszowie, które rozwijanych jest kilkanaście projektów.

Samsung Electronics Co., Ltd. jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie technologii.