mBank umożliwił użytkownikom Androida otwarcie rachunku przez wideorozmowę, a od czerwca br. z takiego rozwiązania mogą już korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS.

Osoby posiadające urządzenia z systemem Android mogą całkowicie zdalnie, podczas jednej wideorozmowy, otworzyć rachunek w mBanku. Wystarczy, że ściągną najnowszą wersję aplikacji mobilnej z oficjalnego sklepu, a następnie wybiorą opcję „Otwórz rachunek przez wideo”.

Podczas rozmowy klient jest proszony o zrobienie zdjęcia twarzy oraz dowodu tożsamości. Na tej podstawie system bankowy weryfikuje jego autentyczność.

A dzięki wykorzystaniu technologii OCR, która służy do rozpoznawania tekstu, automatycznie wypełnia wniosek danymi. Sama umowa podpisywana jest poprzez telekod. To kończy cały proces otwarcia rachunku.

Klient nie musi iść do placówki czy czekać na kuriera, aby podpisać papierowe dokumenty. Już po chwili ma dostęp do swojego konta w aplikacji mobilnej.

W trakcie wideorozmowy może też zamówić karty płatnicze. W przypadku systemu Android – również kartę wirtualną, służącą do płatności Google Pay. Karta może być aktywna niemal natychmiast po zamówieniu. Aby nią płacić nie trzeba czekać na „plastik”.