O dwóch nowych ofertach w Play – Pokolenia i Internet ISbnew.tv/ISBtech rozmawia z członkiem zarządu operatora Bartoszem Dobrzyńskim.

„Jak wiecie od dawna prezentujemy oferty dla rodzin dla duetów, a teraz zaprezentowaliśmy zupełnie nową ofertę, którą nazwaliśmy Pokolenia. To jest oferta dla grup pięcio- i więcej osobowych, która ma umożliwiać lepsze łączenie rodzin które nie muszą mieszkać razem. To są nasi rodzice, to jest nasze rodzeństwo, to mogą być nawet nasi znajomi. Dzięki czemu mamy dostęp do najbardziej korzystnych cenowo ofert a jednocześnie możemy to robić w sposób elastyczny. Przykład, ja jestem z Warszawy a moi rodzice są z Wrocławia. Ja mogę założyć taką grupę, a moi rodzice we Wrocławiu mogą, w dowolnym czasie, podjechać do wybranego przez siebie punktu sprzedaży Play i dołączyć do tej grupy. Zaproszenie do tej grupy mogę im wysłać za pomocą play24” – tłumaczy Dobrzyński.

Zaznacza jednocześnie, że to wszystko w bardzo korzystnych cenach. „Mamy 3 oferty czyli Ś, M i L. S-ka zaczyna się dla oferty pokolenie już od 20 zł, a L-ka, w której mamy 30 GB, już od 35 zł” – dodaje CMO Play.

Według jego słów o elastyczności oferty pokolenia, decyduje to, że można płacić tak jak chcemy. „Jeżeli mamy dzieci, które płacą za siebie, rodzice mogą płacić za siebie, bracia, siostry mogą płacić za siebie. Czyli mimo to, że tworzymy jedną grupę i dostajemy najbardziej korzystną cenowo ofertę, to jednocześnie możemy się sami rozliczać bardzo elastyczne, do 10 numerów i do 10 podzielnych rachunków” – wymienia CMO operatora.

Druga nowość to odświeżona oferta Play Internet. „Teraz jest więcej gigabajtów, więcej urządzeń. Promujemy w tej chwili urządzenie, które nazywamy Netbox. To jest zestaw anteny zewnętrznej i modemu WiFi, który instalujemy w domu. Dzięki takim urządzeniom, internet pojawia się wielu miejscach, gdzie do tej pory nie był dostępny, albo był dostępny ze słabą jakością” – wskazuje Dobrzyński.

Nowe oferty to również więcej GB z Netboxem. „Polecamy ofertę w której jest 300 GB z pełną prędkością. Mamy też dla osób, które poszukują najlepszej z możliwych ofert, ofertę w której dostajemy Netboxa, takie rozszerzacze zasięgu WiFi do domu i 1 Tera szybkiej transmisji danych mobilnych za 200 zł” – wskazuje członek zarządu Play.

Play w tej chwili dynamicznie inwestuje w sieć, stawiamy dużo nowych nadajników i chce aby było ich 7000 na koniec tego roku. Oprócz tej inwestycji w sieć, chce również inwestować w sprzęt
w domach klientów.

„Często jest tak, że ze względu na lokalne uwarunkowania, czy ze względu na to, że budynek jest zasłonięty, są grube mury, dużo stali, trudno przebić się z naszym sygnałem. Wtedy Netbox jest doskonałym rozwiązaniem. Antena wyprowadzona na zewnątrz, ma dużo lepszą moc odbierania naszego sygnału. Powoduje to, że internet jest szybszy stabilniejszy, a klient bardziej zadowolony. Rownież w miejsca gdzie routery domowe nie sięgają, albo w miejscach w których dostęp do sygnału jest z jakiś powodów utrudniony” – zaznacza Dobrzyński.

Netbox, to jest sprzęt, który dostarcza operatorowi Huawei. „Nasz partner, który również wspomaga nas budowie sieci. Netbox to doskonałe rozwiązanie! To jest, już druga generacja tego sprzętu. W tej generacji mamy do czynienia z kategorią 12 LTE, z możliwością agregacji większej ilości pasm, czyli przepływności powinny być większe. Druga nowość, to jest to, że antena jest taka dookólna, nie trzeba jej ustawiać w kierunku stacji nadawczej, ale można ją wystawić, po prostu gdzieś i ona już sama zlokalizuje najbliższą stację bazowa, najlepszy sygnał i stamtąd będzie czerpała” – podsumowuje członek zarządu Play.