15 do 30 sekund – tyle czasu potrzebuje model GenAI GPT-4 Turbo, wspomagany chmurą obliczeniową, by ze zdjęcia etykiety cenowej produktu przygotować szablon wniosku kredytowego VeloBanku. Tak właśnie działa VeloFotka, nowy produkt dostępny w banku.
Wraz z pobraniem aplikacji mobilnej, uzupełnieniem brakujących danych i weryfikacją tożsamości, aplikowanie o kredyt konsumencki oraz uzyskanie wiążącej decyzji kredytowej może potrwać tylko kilka minut. VeloFotka, wykorzystująca modele generatywnej sztucznej inteligencji GPT, udostępnione na chmurze obliczeniowej Azure, to kolejna innowacja VeloBanku, który staje się fintechem w sektorze bankowym.
Wykraczanie poza tradycyjnie rozumianą bankowość i ułatwianie życia klientom to misja technologicznego VeloBanku. Jego najnowsze rozwiązanie, VeloFotka, czerpie z wiodących systemów dostępnych w chmurze. VeloFotka z RRSO 0% umożliwia wzięcie kredytu do 6500 zł z poziomu aplikacji mobilnej, która na podstawie zdjęcia lub screenu rozpoznaje produkt, uzupełnia wniosek, a po uwierzytelnieniu tożsamości i akceptacji umowy pozwala na błyskawiczny przelew środków na wskazane konto w dowolnym banku. Partnerem technologicznym VeloFotki jest firma Accenture. Model AI, które wykorzystano w rozwiązaniu, to Model GPT od OpenAI, natomiast chmura to Azure od Microsoft.
Firmy dzielą się na te, które dużo mówią o technologii, oraz takie, które tę technologię nieustannie wykorzystują, by proponować rozwiązania nowoczesne i ułatwiające codzienność. Jako VeloBank walczymy o pozycję lidera sektora bankowego w cyfryzacji. VeloFotka, nasza najnowsza propozycja, rozwiązuje szereg problemów klientów, którzy nie chcą czekać w kolejkach i dostarczać niezliczonych dokumentów i załączników pośrednikom kredytowym. Dzięki generatywnej sztucznej inteligencji w modelu GPT-4 Turbo, zaprzęgając do pracy wiele innych, wiodących na rynku rozwiązań, dostarczamy unikalną usługę wprost ze Świata Bardziej Velo. W nim bankowanie jest wygodniejsze, bezpieczne oraz zdecydowanie szybsze niż z jakąkolwiek inną marką finansową – podkreśla Grzegorz Idzik, dyrektor departamentu projektów, procesów i innowacji w VeloBanku.
GenAI uzupełnia wniosek
Model działania VeloFotki jest prosty, przejrzysty, a co najważniejsze dla klientów – bezpieczny i szybki w działaniu. Pierwszymi krokami do wzięcia błyskawicznego kredytu konsumenckiego są: pobranie lub uruchomienie zainstalowanej wcześniej na smartfonie aplikacji VeloBanku oraz wgranie do VeloFotki od 1 do 10 fotografii etykiet cenowych produktów, które chcemy kupić na raty. Następnie generatywna sztuczna inteligencja w modelu GPT-4 Turbo rozpoznaje zawartość zdjęć, etykiet cenowych lub screenów, jakie konsument załadował z pamięci swojego telefonu. W kilka chwil powstaje wniosek kredytowy z kategoriami, opisami produktów i danymi finansowymi. Oczywiście bank sprawdza, czy nasze wybory zakupowe są zgodne z regulaminem usługi, klienci zaś mogą szablon wniosku edytować przed zatwierdzeniem.
mObywatel i PSD2 do potwierdzania tożsamości
Z pomocą mObywatela lub PSD2, czyli poprzez uwierzytelnienie się loginem z innego banku potwierdzamy tożsamość i wysyłamy wniosek kredytowy do VeloBanku. Po przejściu przez systemy bankowe potwierdzające zdolność kredytową oraz zabezpieczające ewentualną transakcję, otrzymujemy automatyczną informację zwrotną z decyzją kredytową oraz szczegółowe warunki na jakich możemy zaciągnąć pożyczkę. Co ważne, przy spełnieniu prostych warunków konsumenci mogą liczyć na RRSO 0%, co czyni ofertę ratalną VeloBanku jeszcze bardziej atrakcyjną.
Express Elixir zasila konto
Ostatnim etapem działania VeloFotki jest troska o to, by jak najszybciej wypłacić środki na wskazane konto. Dla aktualnych klientów realizowany jest natychmiastowy przelew wewnętrzny. Natomiast dla nowych klientów, którzy nie mają konta w VeloBanku, z pomocą przychodzi system Express Elixir Krajowej Izby Rozliczeniowej, który jest w stanie dokonać przelewu nawet w kilkanaście sekund. To oznacza, że pieniądze mogą zostać przekazane na dowolny rachunek osobisty, a środki od razu możemy wykorzystać na upragnione zakupy.