Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 1-5 lipca.

Ten Square Games: Osiągnął szacunkowe skonsolidowane płatności użytkowników w grach (bez uwzględnienia przychodów odroczonych w czasie) w wysokości 96,4 mln zł w II kwartale br., podała spółka. W szacunkowej kwocie płatności 59,6 mln zł odnosi się do płatności wygenerowanych przez grę „Fishing Clash”, co stanowi ok. 61,8% skonsolidowanych przychodów. Kolejne 22,1 mln zł (23%) odnosi się do płatności w grze „Hunting Clash”. Spółka opublikuje skonsolidowany raport kwartalny 26 sierpnia 2024 roku, podano również.

Huuuge: Miał 62,5 mln USD szacunkowych skonsolidowanych przychodów bez uwzględnienia wpływu rozpoznawania przychodów w czasie (płatności) w II kwartale 2024 r., co stanowi około 9-proc. spadek w porównaniu r/r oraz około 7-proc. spadek w porównaniu do I kw. br., podała spółka.

BoomBit: Przychody Grupy wyniosły 17,45 mln zł w czerwcu br., co oznacza wzrost o 6% m/m, podała spółka. Łączna liczba pobrań gier grupy wyniosła 17,1 mln.

Starward Industries: Pracuje nad nową grą pod roboczym tytułem „Phoenix”, podała spółka. „Phoenix”, druga produkcja studia i całkowicie autorskie IP, jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, a gra trafi na rynek w formule early access i będzie rozwijany w reakcji na opinie graczy. Pod uwagę brane jest również wprowadzenie trybu co-op, podano.

Klabater: Premiera gry „Moonshine Inc” na platformie Nintendo Switch odbędzie się 11 lipca, podał Klabater. Premiera gry na platformie PC miała miejsce 27 października 2022 r., zaś w czerwcu br. – na konsolach PS i Xbox.

Movie Games: Gra „Drug Dealer Simulator 2”, która miała premierę na platformie Steam 20 czerwca br. na dzień sporządzenia raportu została sprzedana w liczbie 100 tys. sztuk, podało Movie Games.

Games Box: Przejmie 3T Games, podała firma. Spółki ustaliły cenę emisyjną akcji połączeniowych dla akcjonariuszy 3T Games na 8,09 zł.

Gaming Factory: Udostępni prolog „Japanese Drift Master” (JDM) za 2 tygodnie, poinformował szef produkcji Krzysztof Bosko. Liczy na 700-800 tys. zapisów na wishlist w momencie premiery gry, dodał prezes Mateusz Adamkiewicz.

Jujubee: Zawarło ze Space Fox Games umowę organizacyjną dotyczącą podziału, zgodnie z którą strony zamierzają dokonać podziału przez wydzielenie Space Fox, na mocy którego część majątku Space Fox stanowiąca wyodrębniony finansowo, funkcjonalnie i organizacyjnie zespół składników materialnych i niematerialnych zdolny do prowadzenia działalności gospodarczej, stanowiący całość przedsiębiorstwa Space Fox, zostanie przeniesiona na spółkę, a akcjonariuszom Space Fox przyznane zostaną nowe akcje Jujubee, podała spółka.

Big Cheese Studio: Akcjonariusze zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o przeznaczeniu 1 mln zł z zysku netto za 2023 r., wynoszącego 2,38 mln zł oraz 5 mln zł z kapitału zapasowego, czyli łącznie 6 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę 1,45 zł na akcję, podała spółka. ZWZ ustaliło dzień dywidendy na 15 lipca oraz termin wypłaty dywidendy na 22 lipca br.

Gaming Factory: Nabyła 870 685 akcji Demolish Games, stanowiących 37,86%, od Ultimate Games za 435,34 tys. zł, podały spółki. Gaming Factory zapowiedziała reorganizację grupy kapitałowej poprzez ograniczenie liczby podmiotów. Z kolei Ultimate Games sprzedało ponadto wszystkie posiadane udziały w spółkach 100 Games (39,04% kapitału) i Manager Games (44,58%).

Techland: Mimo zanotowanej w 2023 r. straty (ponad 90 mln zł) spółka znajduje się w dobrej sytuacji finansowej pozwalającej na dalszy rozwój działalności, napisał zarząd Techlandu w komentarzu do wyników, jak podał „Puls Biznesu”. W ub.r. Techland zanotował blisko pięciokrotny spadek przychodów i prawie 100 mln zł straty operacyjnej, w efekcie m.in. kosztów amortyzacji wydanej w 2022 r. gry, kosztów programu opcyjnego oraz pozyskania inwestora strategicznego, podał „PB”.

Prime Bit Games: Zgodnie z wyrokiem sądu pierwszej instancji w Litwie, spółka ma zapłacić na rzecz podwykonawcy w umowie z Untitled Interactive na prace programistyczne przy tworzeniu prototypu gry „Primal Carnage: The Apocalypse” na komputery PC kwotę długu w wysokości 359 100 USD, odsetki za zwłokę w wysokości 101 777,44 USD oraz ponieść koszty procesowe w wysokości 9 714 euro. Spółka zamierza odwoływać się do sądu apelacyjnego, na co ma 30 dni.

Jujubee: Do spółki wpłynęła rezygnacja Michała Stępnia z członkostwa w zarządzie i pełnienia funkcji prezesa zarządu. Jako przyczynę decyzji o rezygnacji Stępień wskazał zawarcie umowy organizacyjnej ze Space Fox Games, w której jako intencję stron wskazano, aby funkcję prezesa zarządu objął Aleksander Tomasz Korulski. Jednocześnie rada nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania dotychczasowego wiceprezesa Aleksandra Tomasza Korulskiego na funkcję prezesa zarządu.

VRFabric: Otrzymał kolejne zamówienie od partnera wydawniczego będące kontynuacją umowy wydawniczej podpisanej 30 czerwca 2023 roku. Przedmiotem umowy jest określenie współpracy przy dystrybucji wszystkich gier spółki na gogle wirtualnej rzeczywistości na terytorium Azji w tym w szczególności: Chiny, Hong Kong, Japonia, Korea Południowa, Singapur, Indonezja, Tajwan. Kolejne zamówienie obejmuje tytuły w łącznym nakładzie 50 000 sztuk, za łączną sumę 250 000 USD. Zamówienie będzie księgowane jeszcze w II kwartale 2024 roku i będzie miało znaczący wpływ na wynik finansowy spółki.

Ultimate Games: Sprzedaje 39,04% kapitału zakładowego z 100 Games, 44,58% udziałów w Manager Games oraz 37,86% w Demolish Games.

Huuuge: Big Bets Oü, podmiot związany z Antonem Gauffin, kupił 45,6 tys. akcji po 23,34-24,02 zł sztuka. Według Sensor Tower przychody z gier w czerwcu wyniosły ok. 11mln USD.

Vivid Games: Piotr Gamracy zwiększył zaangażowanie z 0,37% do 15,85% kapitału i głosów. Z kolei Jarosław Wojczakowski zmniejszył zaangażowanie z 22,4719% do 4,9948% kapitału i głosów.

Ten Square Games: Przychody z gier w czerwcu 2024 roku wyniosły ok. 4 mln USD według Sensor Tower.

All In! Games: Piotr Strzeboński, Zbigniew Krupnik, Jarosław Wikaliński, Michał Czynszak, Piotr Szczęśniak i Łukasz Nowak powołani na stanowisko członka rany nadzorczej.

Electronic Arts: Apex Legends Global Series pod koniec sierpnia zawita do Niemiec. Rozgrywki playoff 2. podziału Apex Legends Global Series Year 4 (ALGS) odbędą się w SAP Arena w Mannheim w dniach 29 sierpnia – 1 września.

Starward Industries: Studio ma gotowy plan długoterminowej monetyzacji „The Invincible”. Starward Industries zamierza korzystać z wielu strategii, takich jak promocje, kolejne aktualizacje i patche oparte na uwagach społeczności, rozwijanie uniwersum gry o produkty spoza świata gier wideo, bundling sprzedażowy z innymi tytułami, cross promocje oraz mini kampanie marketingowe i konkursy. „Chcemy monetyzować Niezwyciężonego na wszelkie sposoby i schylać się po każdą złotówkę – podkreślił członek zarządu, chief financial & operations officer Andrzej Szafraniec.

RedDeer.Games: Gra logiczna „Fit My Cat” została udostępniona na konsolę Xbox.

PlayWay: „Offroad Mechanic Simulator” został udostępniony na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox. „Creature Lab” został udostępniony na PlayStation 5.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments