Redge Technologies, lider w dostarczaniu technologii OTT w Europie Środkowo-Wschodniej, wygrało przetarg na dostarczenie platformy VOD dla Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego.

Ninateka to usługa VOD, oferująca szeroki zakres treści kulturalnych i edukacyjnych, w tym filmy, dokumenty, animacje, rejestracje spektakli oraz inne materiały audiowizualne. Operatorem usługi jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, a jej celem jest promowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego.

Nowa wersja platformy została uruchomiona przy wykorzystaniu rozwiązania Redge Media TVaaS, kompletnej, dostępnej w chmurze platformy, pozwalającej na budowanie usługi streamingowych i OTT.

Dzięki współpracy FINA z Redge Media Ninateka, wcześniej działająca tylko w przeglądarce, na Androidzie i iOS, jest teraz również dostępna na SmartTV (Samsung i LG) oraz Android TV, co znacząco zwiększa jej zasięg i dostępność. Co więcej, Redge Technologies dostarczyło odświeżony interfejs użytkownika, który jest zgodny ze zmieniającą się identyfikacją wizualną marki, przemawiając do szerszej publiczności.

Redge Technologies wdrożyło również rozwiązanie Vestigit – zaawansowane rozwiązanie do ochrony treści. System ten wykorzystuje znakowanie wodne do oznaczania materiału, co umożliwia identyfikację użytkowników, którzy bezprawnie uzyskali dostęp do treści.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments