Mentzen testuje rozwiązania AI w swojej działalności jednak ze względu na stopień skomplikowania polskiej legislacji zbudowanie chociażby wiarygodnych czatbotow jest wyzwaniem, poinformował prezes Sławomir Mentzen. Dodał, że tworzy pierwszego polskiego memstocka.

„Staramy się systematycznie automatyzować proste procesy, Testujemy również rozwiązania AI jak chociażby chaty. Sprawdzamy jak je skomercjalizować i dać dodatkową wartość naszym klientom. Jednak wciąź jeszcze za wcześnie by wykorzystać je pełni efektywnie. Wiarygodne wsparcie klientów wymaga specjalistycznej wiedzy prawnej, jej właściwego posegmentowane i otagowania. Nie ma teraz takich rozwiązań w obszarze prawa podatkowego w Polsce, które jest bardzo skomplikowane” – powiedział Mentzen podczas briefingu prasowego przed debiutem na NewConnect.

Na małej giełdzie zadebiutowała spółka holdingowa dla spółki prowadzącej doradztwo podatkowe, księgowość i usługi prawne.

Oferujemy większość naszych usług w modelu subskrypcyjnym, naturalnym dla mniejszych klientów,jakich obsługujemy. Nasza nowa wizja to miejsce dla przyszłych wielkich firm. Obecnie obsługujemy kilka tysięcy klientów z obszaru MSP. Zakładamy zwiększenie kompleksowości naszych usług. Prowadzimy w tym zakresie rozmowy aby docelowo rozszerzyć usługi o usługi finansowe, pozyskania kapitału, dotacji, czy szkolenia. Zastanawiamy się też nad przejęciami” – wymienił Mentzen.

Dodał, że spółka będzie publikować w swoich sprawozdaniach wskaźniki typowe dla profilu działalności „As a service”. Spółka zamierza też systematycznie wypłacać dywidendę.

Będziemy wypłacać dywidendę. Plan jest taki żeby wypłacać co roku, chyba że ewentualnie pojawi się opcja przejęć. Zamierzam się bawić tą spółką, aktywnie handlować jej akcjami. xDD -nasz giełdowy ticker – wskazuje że robimy pierwszego polskiego memstocka. Można łączyć politykę z prezesowaniem, chyba że zostanę premierem lub minfin wtedy oczywoście sytuacja się zmieni” – wskazał Mentzen.

Spółka zatrudnia obecnie ok 120 pracowników. Planowany jest akcyjny program motywacyjny dla ok. 20 kluczowych pracowników. W ubr. spółka miała ponad 20 mln zł przychodu. Prezes nie chciał podzielić swoimi ambicjami co do dynamiki wzrostu, wskazując że prawnicy nie pozwalają komentować kwestii prognostycznych.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments