MONITI, aplikacja do zarządzania zespołami pracującymi z dala od komputera (deskless), pozyskała 1,8 mln zł finansowania w zamkniętej właśnie rundzie late seed. 1,2 mln zł, w zamian za 24 udziały, dostarczył fundusz Smartlink Partners z ekosystemu JR Holding, który był lead inwestorem w tej rundzie.

Moniti oferuje kompleksowy system do cyfryzacji i automatyzacji organizacji pracy zespołów deskless. Aplikacja zawiera moduły rejestracji czasu pracy, monitoringu GPS, delegowania zadań, składania wniosków urlopowych oraz tworzenia grafików pracy. Moniti może być wdrożone w każdej firmie w zaledwie 15 minut, niezależnie od stopnia zaawansowania technicznego użytkownika.

Zalety Moniti, zarówno pod kątem organizacji pracy, jak i łatwości onboardingu pracowników, doceniły już firmy z branży budowlanej, gastronomii, usług w terenie, a nawet organizacje samorządowe. Dzięki Moniti firmy eliminują czasochłonne czynności kadrowe i operacyjne, co pozwala na znaczną oszczędność czasu i kosztów.

Moniti znamy i blisko współpracujemy już od dłuższego czasu, zainwestowaliśmy w tę spółkę już ponad 1,5 roku temu jako JRH. Od tamtego czasu spółka urosła prawie 7 razy jeśli chodzi o MRR, spółka zbudowała produkt, na którym, w praktyce możemy uczyć się co to znaczy product led growth, widzimy możliwość dalszych geometrycznych wzrostów oraz zainteresowanie ważnych funduszy, nie tylko z Europy. Jestem dumny że mogę pracować na co dzień z takim founderem jak Dawid Kowalski – powiedział Bartłomiej Kurylak, partner zarządzający Smartlink Partners, CFO w JRH.

Plany na przyszłość

Pozyskane środki Moniti przeznaczy na skalowanie działań, które dotychczas pozwoliły urosnąć firmie o 600% od ostatniej rundy inwestycyjnej w styczniu 2023. W dalszych planach zespół w pełni zautomatyzuje procesy związane z pracą zespołów dzięki zastosowaniu AI, co umożliwi firmom m.in w pełni automatyczne tworzenie grafiku pracy, delegowanie zadań oraz komunikację z pracownikami przy pomocy Senior Employee Moniti.

Globalny rynek i perspektywy

Pracownicy „deskless” stanowią ponad 80% wszystkich pracowników na świecie. Firmy dążą do większej automatyzacji, inwestując w nowe technologie, aby uczynić pracę tych pracowników bardziej efektywną. Rynek rozwiązań do śledzenia czasu pracy ma osiągnąć wartość 17,6 miliarda USD do 2030 roku, przy szacowanej rocznej stopie wzrostu (CAGR) wynoszącej 24,9% w latach 2024-2030.

Naszym celem jest, aby przedsiębiorcy i menedżerowie mogli zapomnieć o procesie organizacji i nadzorowania pracy zespołów – Moniti zrobi to za nich, proaktywnie i efektywnie. Dzięki wsparciu od Smartlink przyspieszymy nasze działania marketingowo-sprzedażowe i utrzymamy dynamiczny wzrost 400% rok do roku. Już teraz prowadzimy rozmowy z funduszami VC z Nowego Jorku i Londynu na temat rundy A – powiedział Dawid Kowalski, CEO Moniti.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments