Comarch, krakowski koncern IT, zrealizował projekt Cloud dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jego celem była optymalizacja i standardyzacja platformy serwerowej ZUS. Wszystko w ramach działań na rzecz udoskonalenia rozwiązań IT w instytucji państwowej.

Współpraca ZUS z firmą Comarch miała na celu rozwój Kompleksowego Systemu Informatycznego oraz usprawnienie infrastruktury IT w ZUS-ie. Zrealizowany projekt Cloud, mający zapewnić platformie serwerowej ZUS bezproblemową integrację z obecnymi i przyszłymi rozwiązaniami aplikacyjnymi, idealnie wpisuje się w koncepcję unowocześnienia zaplecza informatycznego.

Prace nad przedsięwzięciem trwały 2,5 roku i zostały podzielone na sześć etapów. Całość obejmowała m.in. stworzenie i wdrożenie środowiska chmury prywatnej, migrację istniejących serwerów wirtualnych na platformę chmurową oraz wirtualizację serwerów fizycznych. W rezultacie ZUS otrzymał infrastrukturę chmurową niezależną od dostawcy i przyjazną w obsłudze dla jej użytkowników. Dzięki wdrożeniu została także zwiększona wydajność operacyjna i zapewniono dostępność do kluczowych systemów IT na poziomie 99,99%, co pomoże odnotować roczne oszczędności sięgające ośmiocyfrowych kwot.

Wybór Comarch podyktowany był rozległą wiedzą i możliwościami technicznymi krakowskiej firmy IT. Z powodu wyzwań takich jak ograniczenia budżetowe czy potrzeba skalowalnych systemów, instytucji zależało na dostawcy, który posiada jak najszersze doświadczenie w zakresie innowacyjnych technologii. Efektem jest nowoczesne, elastyczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie, które usprawniło funkcjonowanie infrastruktury IT w ZUS-ie.

Współpraca z Comarch była kluczowa dla poprawy efektywności ZUS. Doświadczenie Comarch w podobnych projektach, zaangażowanie i skrupulatne planowanie zapewniły wolną od ryzyka i bezpieczną migrację. W trakcie naszej współpracy pokonaliśmy wiele wyzwań informatycznych i operacyjnych, co zaowocowało niezwykłymi wynikami. Dążenie Comarch do doskonałości sprawiło, że firma stała się jednym z naszych cenionych partnerów. – mówi Grzegorz Zaremba, Dyrektor Departamentu Eksploatacji Infrastruktury Informatycznej w ZUS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments