Globalna marka HONOR przedstawiła dwie innowacyjne, opierające się na sztucznej inteligencji technologie, które sprawiają, że bezpieczeństwo użytkowników wchodzi na nowy poziom. Podczas prezentacji zatytułowanej „Synergia człowieka i sztucznej inteligencji: inteligentne urządzenia zapewnią ludziom lepsze możliwości”, którą pokazano ostatnio na targach MWC w Szanghaju, firma zaprezentowała swoje ostatnie odkrycia stworzone z myślą o ludzkich potrzebach: AI Defocus Eye Protection oraz AI Deepfake Detection.

Sztuczna inteligencja wprowadza wiele rewolucji w nasze życie i napędza rozwój branży smartfonów, jednak większość firm koncentruje się tylko na rozwiązaniach AI opartych na chmurze, co stanowi jedynie część układanki. Sztuczna inteligencja, która działa bezpośrednio na smartfonach, rozumie nas obecnie lepiej niż inne urządzenia i umożliwia dostarczanie usług dostosowanych do nas i naszych preferencji. W HONOR wierzymy, że sztuczna inteligencja wbudowana w smartfony ma duży potencjał i może wpłynąć pozytywnie na jakość życia użytkowników. Zapraszamy wszystkie firmy z branży do przyłączenia się do nas i wspólnego badania niewykorzystanego potencjału AI. – powiedział George Zhao, dyrektor generalny HONOR.

Ewolucja technologii ochrony oczu

Marka HONOR zaprezentowała podczas targów MWC w Szanghaju najnowszą technologię służącą do ochrony oczu – AI Defocus Eye Protection. Ze względu na globalny wzrost liczby przypadków krótkowzroczności spowodowany długotrwałym korzystaniem z ekranu zdecydowano o wprowadzeniu technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję do symulacji efektu działania soczewek rozogniskowujących na wyświetlaczu urządzenia.

Udowodniono, że noszenie okularów wyposażonych w soczewki rozogniskowujące korzystnie wpływa na zdrowie oczu. Soczewki celowo wywołują kontrolowane rozogniskowanie w obwodowym polu widzenia użytkownika, co pomaga w utrzymaniu wyraźnego obrazu w centrum pola. Efekt ten powoduje zmianę percepcji wzrokowej, która spowalnia proces wydłużania się oka, co jest jedną z przyczyn krótkowzroczności. Technologia AI Defocus Eye Protection HONOR zmniejsza przejściową krótkowzroczność użytkowników średnio o 13 stopni po 25 minutach czytania, a niektórzy użytkownicy odczuli maksymalną redukcję o 75 stopni.

Większe bezpieczeństwo dzięki rozpoznawaniu deepfake

HONOR przedstawił również funkcję AI Deepfake Detection, która wykrywa technologię deepfake wykorzystywaną do cyfrowego manipulowania filmami. System analizuje wideo klatka po klatce i zwraca uwagę na elementy takie jak wzrok, oświetlenie, jakość obrazu i sposób odtwarzania, aby zidentyfikować potencjalną manipulację i elementy, które są niezauważalne dla ludzkich oczu.

Dodatkowo AI Deepfake Detection zostało przeszkolone na podstawie ogromnego zbioru filmów i obrazów związanych z oszustwami internetowymi, co umożliwia sztucznej inteligencji identyfikację, sprawdzanie i porównywanie ich z konkretnym materiałem w ciągu zaledwie trzech sekund. Jeśli dzięki tej technologii zostanie wykryta zmanipulowana zawartość, użytkownik natychmiast otrzymuje ostrzeżenie o ryzyku i potencjalnym oszustwie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments