Sebastian Sokołowski, TTMS

Sebastian Sokołowski, prezes Transition Technologies MS, dla ISBtech o potencjalnym IPO, ekspansji i aktualnych trendach w branży IT.

Debiut na giełdzie

Analizujemy rynek i bierzemy pod uwagę różne scenariusze, które pomogą nam zrealizować plany rozwoju. Jednym z nich jest wznowienie postępowania prospektowego, które poważnie rozważamy.

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się spółką IT, specjalizującą się w świadczeniu zaawansowanych usług (tzw. usługi zarządzane – managed services) dla dużych międzynarodowych firm. Jestem przekonany, że publiczne oferty spółek z ekspozycją na ciekawy, perspektywiczny i dynamicznie rosnący rynek, a takim ciągle jest sektor IT, mogące pochwalić się rosnącymi przychodami oraz ambitnymi planami rozwoju, będą cieszyć się dużym zainteresowaniem inwestorów.

Ekspansja, nowe rynki, akwizycje

Chcemy rozwijać działalności i zwiększać nasz udział w globalnym rynku usług IT, m.in. poprzez selektywne akwizycje na rynkach zagranicznych. Analizujemy potencjalne podmioty, które mogłyby przyspieszyć naszą ekspansję. Mamy doświadczenie zarówno w zakładaniu firm (w 2016 r. powstało TTMS UK, w 2017 r. TTMS Software w Malezji, w 2023 r. TTMS Software India), jak i w przejęciach.

W 2021 r. nabyliśmy duńską spółkę ConCor (obecnie TTMS Nordic), a w 2024 r. szwajcarską Pixel Plus. Posiadanie spółki na lokalnym rynku pozwala na efektywniejsze nawiązywanie relacji biznesowych, zdobywanie kontraktów i klientów. Dlatego interesują nas firmy o rosnącej pozycji na rynku, niszowej specjalizacji technologicznej oraz unikalnych kompetencjach i referencjach.

Zależy nam także na wzmacnianiu posiadanych i pozyskiwaniu nowych kompetencji poprzez przejęcia firm specjalizujących się w takich samych lub komplementarnych technologiach. Wybieramy firmy w taki sposób, żeby nasze kompetencje i doświadczenie z obszarów, w których mamy najwięcej kontraktów, mogły jak najszybciej zaprocentować wspólnymi projektami na rynku lokalnym.

Trendy w branży IT

Rok 2023 był trudny dla IT nie tylko w Polsce, ale także globalnie. Firmy odczuły spowolnienie i zwalniały pracowników, chcąc przetrwać najcięższy okres. W tym roku przyszedł czas pewnej stabilizacji. Dziś szczególnie poszukiwani są specjaliści AI (sztucznej inteligencji), ale także machine learning, IoT i eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa. W TTMS planujemy zwiększenie zatrudnienia w tym roku wobec blisko 850 osób pracujących w naszej grupie na koniec 1Q2024 r.

Dla TTMS kluczowe są segmenty wymagające wysokich specjalizacji, takie jak farmacja, przemysł czy sektor obronny. Mamy odpowiednie koncesje, certyfikaty oraz zespół ludzi z poświadczeniami osobowymi do pracy z danymi niejawnymi. Posiadanie tego rodzaju dokumentów jest warunkiem koniecznym, który musi być spełniony przez firmę chcącą ubiegać się o kontrakty dla przemysłu zbrojeniowego.

Nasza wizja przyszłości to firma, która nie tylko reaguje na zmieniające się potrzeby rynku, ale również aktywnie poszukuje nowych rozwiązań dla istniejących problemów w oparciu o nowoczesne technologie. Z tego powodu w naturalny sposób zmienia się też nasza oferta. Pozostajemy firmą managed services oferującą zaawansowane usługi outsourcingowe, ale biznesowo rozwijamy się o wiele szerzej, tworząc i wdrażając dla naszych klientów systemy bazujące na sztucznej inteligencji.

Zmieniamy się w kierunku firmy skoncentrowanej na oferowaniu najbardziej kompleksowych usług i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Jestem przekonany, że nie ma innej drogi dla wiodących firm IT.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments