PrimeBit Games widzi potencjał m.in. w grach z tokenami

PrimeBit Games ocenia, że gra ‘Legends of Elysium’ może trafić na Steam i Epic Games jeszcze w tym roku, a ponadto rozważana jest opcja mobilna gry, poinformowała ISBtech prezes Sandra Iskierka. Ponadto spółka pracuje nad własną marką gamingową, która ma docelowo stać się „prestiżowa i rozpoznawalna na światowych rynkach”.

 „Jako twórcy uważamy że jest to wysoce prawdopodobne, że gra ‘Legends of Elysium’ w 2024 pojawi się na platformach Steam Games & Epic Games. Natomiast wspólnie z klientem rozważamy opcję wytworzenia gry na wersję mobile” – powiedziała ISBtech Iskierka.

Legends of Elysium to darmowa gra karciana oparta na modelu P2E (Play-To-Earn), która pozwala graczom zarabiać tokeny LOE poprzez wykonywanie różnych zadań i uczestnictwo w rozgrywkach. Dzięki oparciu o stabilną sieć Polygon gra zapewnia niezawodność i płynność działania. Choć projekt jest jeszcze w fazie beta, już teraz przyciąga uwagę zarówno graczy, jak i inwestorów, wskazała prezes spółki.

Dodała, że PrimeBit Games jako developer tej gry posiada pewną część jej tokenów, które może sprzedać wedle uznania.

 „W kolejnych produkcjach chcielibyśmy jako twórcy posiadać większe wynagrodzenie w tej formie. Widzimy w tym ogromny potencjał, zwłaszcza w kontekście debiutów tokenów na giełdach (takich jak Bitget, Gate, Mexc, Uniswap oraz Bitpanda). Poza tym spółka ma w planie nowe produkcje z użyciem tokenów. Obecnie rozważamy różne opcje” – wskazała prezes PrimeBit Games.

 Spółka chce zbudować „prestiżową markę gamingową, rozpoznawalną na światowych rynkach”.

 „Bardzo dużo dzieje się w tym obszarze. Nasze produkcje są kupowane obecnie niemal w każdym zakątku świata, co prawda nie na dużą skalę, ale każdy produkt przybliża nas do coraz większej rozpoznawalności. Jesteśmy stosunkowo małą spółką, nadal walczymy z budżetami, ale liczymy na sukces jednej z produkcji dbając również o zlecenia, które zapewniają nam finansowanie produkcji własnych. Po ostatnim sukcesie gry ‘Legend Of Elysium’ jesteśmy dostrzegani jako spółka która produkuje wysokiej jakości gry z użyciem tokenów dostępnych na giełdach. Sam obrót dzienny przez ostatni tydzień wynosił ok. 2 mln USD przy sporych ruchach. Jest to w pewnym sensie sukces jakiego się nie spodziewaliśmy” – wskazała prezes spółki.

Spółka poinformowała o planowanym podniesieniu kapitału zakładowego w drodze emisji gdzie będzie pozyskiwać 2 mln zł na dalszy rozwój, po zatwierdzeniu przez walne zgromadzenie.

 W obszarze produkcji gier na zamówienie, trwają prace nad modelem biznesowym „Blok Ekipa Ustawka” – projekcie na zlecenia dla Impact Games.

 „Klient chce na bazie innych IP znanych gier zrobić wiele kolejnych produkcji. Ustawka była jednym z testów. Co do gier reklamowych Mobile ADS, to wypracowane zostały szablony i oferta jaką teraz kierujemy do klientów. Prosty produkt typu gra w formie reklamy, którą można wyświetlać w wielu miejscach. W przeszłości robiliśmy takie reklamy dla: Carslsberga, Kinder Duplo, Lodów Koral i innych firm.” – wymieniła Iskierka.

 Pozyskiwanie kolejnych zewnętrznych projektów „cały czas jest na podobnym poziomie”, stwierdziła prezes.

 „Co chwila wyceniamy nowe projekty i konsultujemy je z klientami. Nauczyliśmy się być cierpliwym co do nowych tematów. Ciekawą kwestią w gamedev są teraz tematy związane z połączeniem krypto walut, VR jako symulatory szkoleniowe. Dodatkowo, firma chcąc podążać za trendami, wprowadziła obszerne zmiany związane ze stosowaniem AI. Wykorzystujemy je np. do tłumaczenia video oraz poprawek graficzno-wizualnych jak np. ruch ust. Można też stosować szybkie prototypowanie produktów z użyciem AI (generowanie na podstawie opisu i przykładów). W ubiegłym roku byliśmy współorganizatorem hackathonu związanego z zastosowaniem AI w grach i dzięki temu zobaczyliśmy przekrojowo możliwości jakie daje nowa generacja narzędzi AI, teraz już wdrożyliśmy u siebie wiele tego typu rozwiązań i jesteśmy w stanie tworzyć gry o 30% szybciej i taniej niż dawniej” – zaznaczyła prezes PrimeBit Games.

 Dodała ponadto, że platforma primebitstore systematycznie pozyskuje nowych graczy. „Jest to dla nas spora baza użytkowników, którzy dostają informacje o wyprzedażach. Sprzedaż nie jest duża, ale jednak zawsze zostanie więcej z każdej kopii, bo nie ma prowizji pośredników typu 30%. Aby jednak systematycznie rozwijać platformę trzeba większego finansowania” – podsumowała prezes PrimeBit Games.

PrimeBit Games to notowany na NewConnect deweloper gier.

(ISBnews)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments