Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, zademonstruje, w jaki sposób jego sprawdzone w praktyce portfolio sprzętu i oprogramowania do wizji maszynowej spełnia wymagania dotyczące automatyzacji, jakości i zgodności w zakresie kontroli pojazdów elektrycznych i akumulatorów. Zrobi to podczas Battery Show Europe, które odbędzie się w dniach 18-20 czerwca w Stuttgarcie w Niemczech.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jak mogą wykorzystać oprogramowanie do głębokiego uczenia systemów wizyjnych, technologię 2D i czujniki 3D oraz robotykę sterowaną wizyjnie firmy Zebra Technologies i jej partnera ID Engineering. Znajomość tych rozwiązań pomoże przedsiębiorstwom osiągnąć jeszcze lepszą jakość kontroli wizualnej. Ponadto technologie od Zebra Technologies i ID Engineering zwiększą bezpieczeństwo i poprawią zgodność z przepisami w całym procesie produkcji baterii elektrycznych. Oprogramowanie do głębokiego uczenia systemów wizyjnych, kamery, a także czujniki 3D mogą być wykorzystywane do kontroli ogniw i ich komponentów, montażu stosów ogniw, modułów i pakietów oraz montażu od pokrywy do tacki.

Producenci akumulatorów elektrycznych i pojazdów wykorzystują rozwiązania do głębokiego uczenia systemów wizyjnych, które zwiększają wydajność dzięki automatyzacji przemysłowej zapewnianej przez Zebra Technologies i jej partnerów producentom samochodów i dostawcom akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Rozwiązania te świetnie sprawdzają się w przypadkach użycia baterii elektrycznych, które wymagają bardziej zaawansowanej inspekcji powierzchni i materiałów, takich jak fotele samochodowe i wnętrza, wykrywanie anomalii o dużych odchyleniach, klasyfikacja, segmentacja i kierowanie robotów. – powiedział Rudolf Schambeck, Senior Manager, Machine Vision, Germany, Zebra Technologies

Baterie elektryczne są kluczowym ogniwem transformacji motoryzacji w kierunku pojazdów elektrycznych. Badacze testują nowe rozwiązania, oparte na współczesnych bateriach litowych (półprzewodnikowych i sodowo-jonowych), które mogą być lżejsze i bardziej kompaktowe, zapewniając przy tym szybsze ładowanie. Potrzeba dziś szeregu najnowocześniejszych technologii wspierających zmiany w całym łańcuchu dostaw, a także minimalizujących przestoje na linii produkcyjnej. Pomoże to zapewnić jak najlepszą jakość i zgodność materiałów, komponentów oraz zmontowanych akumulatorów.

Współpracujemy z dostawcą globalnego producenta luksusowych samochodów o wysokich osiągach, który wykorzystuje oprogramowanie do głębokiego uczenia Aurora firmy Zebra Technologies jako część rozwiązania do kontroli i montażu akumulatorów elektrycznych. W tak konkurencyjnej branży z wymaganiami i oczekiwaniami regulacyjnymi, konsumenckimi i środowiskowymi, ważne jest, aby producenci baterii elektrycznych współpracowali z doświadczonymi partnerami i korzystali z niezawodnych rozwiązań, które zapewniają oczekiwane rezultaty. – powiedział Tobias Butscheid, dyrektor operacyjny ID Engineering. Będzie go można spotkać przy stoisku Zebra Technologies podczas wydarzenia. 

Raport firmy Zebra Technologies z 2023 r. na temat wizji maszynowej AI w branży motoryzacyjnej wykazał, że 56% ankietowanych liderów branży w Wielkiej Brytanii i 43% w Niemczech w swoich projektach związanych z widzeniem maszynowym korzysta już z jakiejś formy sztucznej inteligencji, np. z głębokiego uczenia. Ponadto około 20% decydentów poszukuje więcej informacji na ten temat lub szuka dostawcy rozwiązań.

Producenci samochodów i dostawcy akumulatorów do pojazdów elektrycznych wykorzystują systemy wizyjne do kontroli jednorodności powłoki powierzchniowej, wykrywania wad ogniw, odczytywania kodów kreskowych i numerów seryjnych, zapewniania spójnego pozycjonowania i nakładania klejów i kulek termicznych oraz przeprowadzania oceny jakości zmontowanych zestawów akumulatorów. Widzenie maszynowe jest również wykorzystywane jako część zrobotyzowanych rozwiązań do pobierania, sortowania i montażu, w których kamera wizyjna i oprogramowanie kierują działaniami ramienia robota.

Rzecznicy firm Zebra Technologies i ID Engineering będą dostępni do rozmów z mediami oraz będą udzielać komentarzy i przeprowadzać demonstracje na stoisku Zebra 4-A19 podczas targów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments