Nuctech, światowy lider sprzętu do kontroli bezpieczeństwa, poinformował, że w ciągu blisko 20 lat zainwestował w Polsce ponad 150 mln zł, a ponad 60% jego rozwiązań dla służb celnych, lotnisk, portów i kolei produkowanych w Polsce jest eksportowanych na rynki europejskie.

Firma Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. działa w Polsce od 2004 roku. Pięć lat później rozpoczęła produkcję urządzeń skanujących w zbudowanym od podstaw, zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, zakładzie produkcyjnym w podwarszawskiej Kobyłce. Firma zajmuje się nie tylko opracowaniem i wdrożeniem nowoczesnych technologii, ale także aktywnie wspiera miejscową społeczność.

Nuctech Warsaw w liczbach

Skanery Nuctech zapobiegają nielegalnej migracji i przemytowi, a także zapewniają bezpieczeństwo bagażu i pasażerów na lotniskach. Do tej pory w Polsce wyprodukowano setki systemów, które zostały dostarczone do wielu krajów w Europie i Afryce Północnej. W samej Polsce na przejściach kolejowych i drogowych na granicy działa ponad 20 wielkogabarytowych skanerów oraz podobna liczba skanerów bagażowych zapewnia bezpieczeństwo na lotniskach, przejściach granicznych i w budynkach użyteczności publicznej.

Fabryka typu „green-field” w Kobyłce stała się miejscem pracy dla ponad 120 wykwalifikowanych pracowników, z czego 90% to polscy specjaliści. Firma zatrudnia wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską i pracowników biurowych, oferując im wiele możliwości rozwoju. Nuctech aktywnie wspiera innowacyjność i podnosi poziom unikalnych umiejętności zawodowych, szczególnie w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Nieustająco się rozwijamy. Inwestujemy w technologię, co pozwala rozszerzać ofertę o najnowocześniejsze rozwiązania takie jak tomografia komputerowa czy systemy promieniowania odbitego. Współpracujemy z Politechniką Warszawską przy projektach badawczo-rozwojowych. Stawiamy na europejskich dystrybutorów i innowatorów, dzięki czemu skracamy maksymalnie łańcuchy dostaw i przyczyniamy się do poprawy jakości i wydajności naszych urządzeń. Idziemy do przodu, bo wiemy, że kwestia bezpieczeństwa musi stale się rozwijać. – podkreśla Rafał Masłowski, Zastępca Dyrektora Generalnego Nuctech Warsaw.

Nuctech dla gminy Kobyłka

Nuctech nie tylko zatrudnia i produkuje w swoim zakładzie w Kobyłce, ale także prowadzi wiele działań na rzecz miejscowej społeczności.

Od 2015 roku firma sponsoruje Klub Sportowy Wicher Kobyłka, który co roku organizuje ogólnopolskie rozgrywki młodzieżowe w piłce nożnej. Od 2018 roku współpracuje także z Fundacją Perła Baroku, organizatorem projektu Filharmonia Dziecięca oraz corocznego Międzynarodowego Koncertu Perła Baroku w Kobyłce.

Począwszy od 2023 r., firma organizuje coroczne wydarzenie „Nuctech Warsaw Academy”, mające na celu zainteresowanie uczniów tym, w jaki sposób nauka wpływa na rozwój technologiczny. Dla biorących w tej akcji ósmoklasistów to doskonała okazja, aby poznać fascynujący świat technologii jądrowej – od teorii przez technologię do gotowego produktu. Ponadto od czterech lat sponsoruje Straż Pożarną w Kobyłce i wspiera Caritas, jedną z największych organizacji charytatywnych w Polsce. To tylko niektóre inicjatywy z myślą o potrzebach społeczności lokalnej.

Wsparcie firmy Nuctech dla tych organizacji wyniosło dotychczas ponad 450 tysięcy zł i obejmowało wiele różnych obszarów jak sport, edukacja, czy kultura.

Mówiono o tym na spotkaniu 3 czerwca 2024 r. przedstawicieli Zarządu Nuctech Co. z burmistrzem Kobyłki – Panem Konradem Kostrzewą i przedstawicielami miejscowych organizacji. Reprezentanci Nuctech przekazali kolejne wsparcie przedstawicielom Klubu Wicher, Miejskiego Ośrodka Kultury i OSP Kobyłka.

Gest ten ma na celu kontynuację działań na rzecz społeczności oraz rozwój lokalnych projektów tj. program stypendialny dla uczniów Miasta Kobyłki ufundowany przez Nuctech i UM Kobyłka. Przekazane środki będą wykorzystane na różnorodne przedsięwzięcia, które przyczynią się do wzbogacenia oferty kulturalnej, czy poprawy bezpieczeństwa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments