Resi Capital S.A., spółka z grupy deweloperskiej Cavatina Group S.A., nabyła działkę u zbiegu ul. Grzybowskiej i Żelaznej. Zgodnie z przedstawioną wstępną koncepcją, Liberty Residence ma być projektem wysokościowym i dostarczyć ok. 500 mieszkań w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji, w dzielnicy Wola w Warszawie. To kolejna transakcja związana z zakupem gruntu pod przede wszystkim mieszkania w ramach grupy kapitałowej – w zeszłym roku Cavatina Holding S.A. kupiła działkę przy ul. Chmielnej 75. Tym samym, po akwizycji gruntu przy ul. Grzybowskiej, portfel mieszkaniowy całej Cavatina Group to już ok. 8 000 jednostek.

Resi Capital S.A. w 2023 roku dynamicznie zwiększało swoja obecność na kluczowych rynkach mieszkaniowych, realizując projekty w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Już w 2024 roku Spółka uruchomiła kolejną inwestycję w stolicy Śląska – projekt Katowicka Residence, a teraz ogłosiła nabycie bardzo atrakcyjnego gruntu blisko ścisłego centrum Warszawy. Deweloper pokazał także wstępną koncepcję zabudowy tego terenu.

Transakcja zakupu gruntu była transakcją łączoną – dzięki dobrej współpracy, ze sprzedającym umowę zawarły dwa podmioty: Resi Capital S.A. oraz Dantex. Drugi kupujący na wschodniej części działki zamierza wybudować ok. 200 mieszkań. Transakcja ta dowodzi, że niekonwencjonalne podejście i współpraca spółek deweloperskich często staje się kluczem do jej zawarcia i zagospodarowania terenu, który domknie nowoczesną zabudowę zrealizowaną pomiędzy ul. Towarową i Żelazną.

Projekt ten wpisuje się w naszą filozofię, której celem jest tworzenie wyjątkowych miejsc w tym tętniących życiem, energią, dynamiką. Inwestycja przy ul. Grzybowskiej to uzupełnienie miejsca wysoce rozpoznawalnego na mapie miasta st. Warszawy, tym bardziej cieszymy się, że jesteśmy jego częścią. W swoim portfelu posiadamy kilka innych wyjątkowych lokalizacji, które znajdują się w fazie przygotowania. Co najmniej trzy z nich planujemy wprowadzić do sprzedaży jeszcze w 2024 roku. Jednak to przyszły rok dla naszej spółki może okazać się przełomowy z uwagi na planowane do wprowadzenia unikatowych inwestycji zmieniających postrzeganie pożądanej przestrzeni do życia. – mówi Przemysław Pieniążek, Członek Zarządu Dantex Holding Sp. z o.o.

W 2023 roku, będącym pierwszym pełnym rokiem prowadzenia przez nas sprzedaży, podpisaliśmy umowy na ponad 850 lokali. W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Transakcją nabycia działki przy ul. Grzybowskiej potwierdzamy, że zależy nam na najlepszych lokalizacjach i znacząco zwiększamy skalę naszych działań. Chcemy, aby Liberty Residence składała się z wieży oraz niższego skrzydła wzdłuż ul. Grzybowskiej, w którym przewidujemy także 2-kondygnacyjne podcienie. Dodatkowo zaproponujemy zielone tarasy na wysokości 10 i 17 piętra. Nad tą koncepcją pracuje zespół architektów Cavatina we współpracy z międzynarodowym, renomowanym biurem projektowym Epstein. – mówi Mirosława Płużek, Prezeska Zarządu Resi Capital S.A.

Koncepcja Liberty Residence

Koncepcja zakłada budowę 3-kondygnacyjnego podziemnego parkingu z ponad 200 miejscami postojowymi. W parterach Liberty Residence miałyby znaleźć się lokale usługowe o łącznej powierzchni 1 tys. GLA oraz przestronne lobby. Deweloper planuje zaoferować mieszkania 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o metrażach od 25 do 180 mkw.

Zakup terenu na Woli to kolejny krok na drodze szybkiego wzrostu Resi Capital. Spółka zapowiedziała, że w 2024 roku zamierza uruchomić budowę kolejnych 1 500 mieszkań i tyle samo lokali chce sprzedać.

Centralne, dobrze skomunikowane lokalizacje, dostęp do szerokiej infrastruktury, często także w ramach kompleksu mixed-use, oraz wysoki standard wykończenia – to cechy wspólne wszystkich inwestycji z oferty sprzedażowej Resi Capital. W portfolio projektów firma ma już inwestycje: Global Apartments i Katowicka Residence w Katowicach, Quorum Apartments we Wrocławiu, Tuwima Apartments w Łodzi oraz Ocean Apartments w Krakowie. W przygotowaniu są też kolejne projekty, które będą sukcesywnie uruchamiane na przestrzeni 2024 i 2025 roku.

Spółka jest także operatorem sprzedaży projektów mieszkaniowych Cavatina Holding: WiMa Apartments w Łodzi oraz Belg Apartamenty w Katowicach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments