Netia i Palo Alto Networks nawiązały współpracę, której celem jest zapewnienie działającym w Polsce firmom i instytucjom najwyższego poziomu cyberbezpieczeństwa. Pierwszym rozwiązaniem w ofercie zaawansowanych rozwiązań ICT pod marką NetiaNext, które operator oferuje w ramach współpracy z Palo Alto Networks, to Netia Managed Next Generation Firewall.

Netia, jeden z wiodących dostawców rozwiązań komunikacyjnych dla firm i instytucji w Polsce oraz Palo Alto Networks, światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, nawiązały partnerstwo na rzecz wspólnego odpowiadania na wyzwania w zakresie bezpieczeństwa informatycznego. Netia wzmacnia swoje kompetencje i ofertę rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, o innowacyjne, wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję (AI) technologie Palo Alto Networks, które będą pomagały chronić zasoby cyfrowe jeszcze większej niż dotychczas liczby firm i instytucji w Polsce.

Polskie przedsiębiorstwa i instytucje są jednymi z najczęściej atakowanych w globalnej cyberprzestrzeni, a można się spodziewać, że przybierająca na sile wojna hybrydowa jeszcze to zjawisko nasili. Netia, jako jeden z czołowych operatorów telekomunikacyjnych i dostawców zaawansowanych rozwiązań ICT dla sektora B2B od wielu lat skutecznie odpowiada na te wyzwania. Bardzo się cieszę, że nasze portfolio w zakresie cyberbezpieczeństwa poszerza się o rozwiązania Palo Alto Networks, kolejnego potentata technologicznego, z którym mamy zaszczyt współpracować z korzyścią dla naszych klientów. – powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Netia S.A.

Celem naszej współpracy jest dostarczenie skutecznych rozwiązań cyberbezpieczeństwa na miarę wyzwań, z jakimi borykają się polskie firmy. Wsparcie, które oferujemy, wyróżnia się zaawansowanymi mechanizmami zapobiegania zagrożeniom, które potrafią namierzać i neutralizować w czasie rzeczywistym nawet najbardziej złożone i trudne do wykrycia ataki. Nasz system integruje funkcje zapobiegania włamaniom, kontrolę aplikacji i ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, zatem przedsiębiorcy mogą znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa sieci i urządzeń firmowych. Jestem przekonany, że dzięki naszej współpracy klienci Netii będą mogli skuteczniej chronić swoje dane i zasoby przed współczesnymi cyberatakami. – powiedział Wojciech Gołębiowski, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Palo Alto Networks w Europie Wschodniej.

Pierwszym wspólnym rozwiązaniem z Palo Alto Networks, która zostało przez Netię zaoferowane klientom jest Netia Managed Next Generation Firewall (w skrócie: Netia Managed NGFW).

Netia Managed NGFW zapewnia wielowarstwową ochronę zasobów sieci LAN klienta i jego użytkowników przed zagrożeniami internetowymi. Ochrona jest realizowana przez zarządzane i monitorowane urządzeń, które operator udostępnia w modelu usługowym, instalując w lokalizacji klienta na styku sieci LAN wraz z dostarczonym łączem dostępu do internetu.

Zgodnie z raportem Palo Alto Networks, 34% specjalistów wskazuje wycieki danych jako jeden z najczęstszych problemów w zakresie cyberbezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest inwestowanie w jak najlepszą ochronę.

Szerokie spektrum oferowanych funkcji pozwala na dostosowanie zakresu ochrony do każdego rodzaju prowadzonej działalności. Wśród wielu zaawansowanych funkcji urządzeń od Palo Alto Networks, w zależności od konfiguracji, można wyróżnić m.in.: Firewall, VPN, Kontrola aplikacji, IPS (Intrusion Prevention System), AntiVirus, AntiMalware, Kontrola ruchu DNS/WWW, SSL Inspection. Zakres ochrony i polityka bezpieczeństwa mogą być indywidualnie dobrane do potrzeb danego klienta.

W ramach opłaty abonamentowej Netia zapewnia zarządzanie i stały proaktywny monitoring stanu bezpieczeństwa klienta, wsparcie techniczne 24/7 i konfigurację dostosowaną do indywidualnych wymagań.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments