International Workplace Group, największa na świecie firma zajmująca się pracą hybrydową i właściciel takich marek jak Spaces i Regus, otwiera w Szczecinie nowoczesną przestrzeń coworkingową. Wraz ze znaczącym wzrostem popularności pracy hybrydowej w Polsce, wolumen rezerwacji w lokalizacjach International Workplace Group dynamicznie się zwiększył. Otwarcie nowej, trzydziestej już lokalizacji w Polsce pomoże zaspokoić rosnący popyt na rozwiązania wspierające pracę hybrydową.

Otwarcie International Workplace Group w Szczecinie następuje chwilę po ogłoszeniu wyników finansowych firmy. W 2023 r. przychody były najwyższe w całej 35-letniej historii firmy. Sieć rozwija się niezwykle dynamicznie – w ubiegłym roku dodano na mapie International Workplace Group aż 867 nowych lokalizacji na całym świecie.

Położona w centrum Szczecina nowa lokalizacja wpisuje się w strategiczne założenia International Workplace Group, które mają na celu zaspokojenie skokowo rosnącego popytu na najwyższej klasy elastyczną przestrzeń do pracy w Polsce. Hanza Tower w Szczecinie odpowiada na potrzeby lokalnych przedsiębiorstw, pozwalając im na prowadzenie biura w centrum miasta – z najwyższej klasy infrastrukturą i doskonałą komunikacją.

Otwarte w grudniu 2024 r. biuro International Workplace Group zapewni przestrzeń zarówno dla firm o ugruntowanej już pozycji, jak i dla start-upów z różnych branż. Oferowana przez International Workplace Group usługa Design Your Own Office (Zaprojektuj swoje własne biuro) pozwoli firmom w pełni dostosować przestrzeń do swoich wymagań. W nowej lokalizacji Hanza w Szczecinie znajdą się m.in. indywidualne gabinety, sale konferencyjne, strefa co-workingowa i strefa pracy kreatywnej.

Właściciel budynku zdecydował się zainwestować w platformę International Workplace Group, aby zmaksymalizować zwrot z posiadanej powierzchni nieruchomości i wykorzystać szybko rosnący popyt na pracę hybrydową. Inwestując w platformę technologiczną rocznie 50 mln GBP (ok. 64 mln USD), International Workplace Group zapewnia partnerom dostęp do swojego know-how, a także do wsparcia w zakresie projektowania i wyposażenia oraz działań sprzedażowych i marketingowych.

Przewiduje się, że do 2030 r. 30% wszystkich nieruchomości komercyjnych stanowić będzie elastyczna przestrzeń do pracy. Dzięki International Workplace Group partnerzy są w stanie skorzystać z zaangażowania w ten szybko rozwijający się sektor – przy wsparciu International Workplace Group i wykorzystaniu doświadczenia inwestora. Praca hybrydowa pozwala pracodawcom na oszczędności – średnio 9 000 GBP (ok. 11 000 USD) na pracownika.

International Workplace Group jest wiodącym na świecie dostawcą elastycznych przestrzeni do pracy. Oferta firmy obejmuje ok. 4000 lokalizacji w 120 krajach. Najemcy mają dostęp do wszystkich lokalizacji i usług biznesowych za pośrednictwem aplikacji International Workplace Group.

W miarę zwiększania się rynku pracy hybrydowej, potencjał dalszego wzrostu jest wykładniczy: liczba pracowników umysłowych na całym świecie wynosi ok. 1,2 mld, a wartość całego rynku szacuje się na poziomie ponad 2 bln USD (1,57 bln GBP). Obłożenie konwencjonalnych biur będzie nadal spadać, ponieważ organizacje potrzebują mniej tradycyjnej przestrzeni, więc zwracają się ku elastycznej przestrzeni do pracy. W 2023 r. pod szyldem International Workplace Group uruchomiono ponad 800 nowych lokalizacji partnerskich; grupa szczyci się swoimi klientami, wśród których znajduje się aż 83% firm z listy Fortune 500.

Dzięki najnowszemu otwarciu wzmacniamy naszą pozycję w Polsce. Szczecin, jako ważny ośrodek biznesowy, jest fantastycznym miejscem do realizacji naszych planów ekspansji. Zapotrzebowanie na wysokiej jakości elastyczną przestrzeń do pracy nadal rośnie, ponieważ praca hybrydowa staje się nową normą. Bardzo nas cieszy współpraca z J.W. Construction i rozwój marki Regus w ramach umowy o zarządzanie, która wzbogaci ten budynek o nowoczesną przestrzeń do pracy. Otwarcie przestrzeni w Hanza w Szczecinie ma miejsce w czasie, gdy coraz więcej firm odkrywa, że elastyczne warunki pracy podnoszą dobrostan i satysfakcję pracowników, a jednocześnie sprzyjają ochronie środowiska. Dzięki wdrożeniu naszego modelu pracy przedsiębiorstwa mogą zwiększyć produktywność i elastycznie wdrażać skalowanie działalności w górę lub w dół przy znacznie niższych kosztach. – podkreśla Mark Dixon, prezes i założyciel International Workplace Group plc.

Szczecin to miasto, którym interesuje się coraz więcej firm, między innymi ze względu na strategiczne położenie, szybko rozwijającą się infrastrukturę i dostęp do wykwalifikowanej kadry. W efekcie na lokalnym rynku rośnie zapotrzebowanie na atrakcyjną, elastyczną powierzchnię biurową. Współpraca z tak dużym i renomowanym graczem na rynku przestrzeni do pracy, jakim jest International Workplace Group, pozwoli nam wypełnić tę lukę i stworzyć w Hanza zróżnicowaną przestrzeń biurową, dostosowaną do oczekiwań szczecińskich firm, start-upów czy freelancerów poszukujących inspirującego miejsca do pracy. – komentuje Małgorzata Ostrowska dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction S.A

Strategię ekspansji marek International Workplace Group zaprojektowano w taki sposób, by zapewniała korzyści wszystkim przedsiębiorcom i sprzyjała każdemu rodzajowi działalności. International Workplace Group tworzy osobistą, finansową i strategiczną wartość dla podmiotów każdej wielkości – od największych i najbardziej znanych na świecie organizacji po osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Wszystkie z nich wykorzystują moc elastycznej pracy, aby zwiększyć swoją produktywność, wydajność, zwinność i bliskość rynku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments