Sektor bankowy stoi obecnie w obliczu coraz bardziej konkurencyjnego i szybko zmieniającego się otoczenia, banki poszukują solidniejszych i adaptacyjnych rozwiązań, aby pozostać na czele. GFT rozbudowuje Centre of Excellence w Polsce, aby utrzymać swoich klientów w czołówce branży finansowej. Inicjatywa ta ma na celu poprawę efektywności operacyjnej i jakości usług dla branży finansowej.

Systemy core banking są nie tylko kluczową częścią ekosystemu technologicznego każdego banku, ale również fundamentem, który pozwala reagować na dynamiczne zmiany regulacyjne oraz postęp technologiczny – podkreśla Wojciech Mach, CEO GFT Poland. – Z doświadczenia wiemy, że zmiana czy wymiana takich systemów to jeden z najtrudniejszych projektów dla banków. Dlatego Centre of Excellence zapewnia naszym klientom i partnerom dostęp do rozwiązań, akceleratorów oraz doświadczonych ekspertów, którzy przeprowadzili banki przez tę trudną podróż.

GFT posiada ekspertyzę technologiczną i współpracuje z liderami rynku, takimi jak Thought Machine, Mambu, Engine, 10X, and Finastra. Dzięki temu GFT pomaga bankom na całym świecie dostosowywać się do stale zmieniających się warunków technologicznych i regulacyjnych.

Ekspansja międzynarodowa i pionierskie projekty

GFT współpracuje obecnie z większością czołowych banków w Polsce. Firma odnosi też sukcesy w projektach międzynarodowych – w swoim portfolio posiada 21 projektów transformacyjnych z zakresu bankowości centralnej dla banków na całym świecie. Jednym z przykładów jest budowa i uruchomienie przełomowego neobanku Salt Bank. Pierwszy w pełni cyfrowy bank w Rumunii jest świadectwem zaangażowania GFT w tworzenie rozwiązań bankowych, które są nie tylko zaawansowane technologicznie, ale także dostosowane do potrzeb klientów i niuansów kulturowych. Firma bierze także udział w zaawansowanym projekcie modernizacyjnym dla jednego z wiodących banków na Węgrzech i planuje dalszą ekspansję na tę część kontynentu.

Europa Środkowo-Wschodnia doświadcza obecnie dynamicznego rozwoju i modernizacji, co jest bezpośrednio powiązane ze wzrostem adopcji usług mobilnych i internetowych. Nasza aktywność w tym rejonie jest odpowiedzią na potrzebę banków w zakresie szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych, konieczności wychodzenia naprzeciw rosnącym potrzebom ich klientów. Nie tylko dostrzegamy konieczność tej transformacji, ale także chcemy aktywnie w niej uczestniczyć, bazując na naszym ponad 30-letnim doświadczeniu współpracy z instytucjami finansowymi na całym świecie i wiedzy, która pomaga bankom operować w bardziej skalowalny sposób. – zaznacza Monika Kania, Chief Revenue Officer GFT.

Wpływ na rynek technologii finansowych

GFT łączy globalne zasoby z lokalnym podejściem, aby realizować złożone projekty z troską o najmniejsze szczegóły. Wykorzystując zaawansowane umiejętności doradcze, firma aktywnie wspiera klientów w realizacji ich strategicznych celów. Rozwijając swoje Core Banking Centre of Excellence GFT jeszcze bardziej wzmocni działania na rzecz swoich klientów.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu we wdrażaniu systemów centralnych czwartej generacji i zrozumieniu technologii bankowych GFT nie tylko spełnia aktualne wymagania rynku, ale także definiuje przyszłość sektora bankowego. Lokalny, polski zespół liczący ponad 150 ekspertów świadczy o zaangażowaniu firm w dążeniu do doskonałości w tej dziedzinie. Umiejętności ekspertów są potwierdzone doświadczeniem zdobytym w najbardziej innowacyjnych projektach na świecie. Wielu z nich posiada także certyfikaty wiodących dostawców technologii core bankingowej. – dodaje Przemysław Juszkiewicz, Delivery Executive Manager, GFT. 

Centrum koncentruje się na rozwijaniu kompetencji ekspertów w zakresie modernizacji systemów centralnych, wspierając klientów w cyfryzacji procesów bankowych. Inicjatywa ta ma fundamentalne znaczenie dla dalszego rozwoju i konkurencyjności GFT na dynamicznie rozwijającym się rynku technologii finansowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments