Firma Decerto wprowadziła się do nowego biura w warszawskim budynku Lumen. Projekt wnętrz nowej siedziby w centrum miasta opracowało studio Bit Creative we współpracy z działem Workplaces w Globalworth Poland, właściciela i zarządcy budynku.

Do grona najemców budynku Lumen, przy ul. Złotej w Warszawie, dołączyło Decerto. To polska spółka z branży nowoczesnych technologii specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla branży ubezpieczeniowej i finansowej. Oferuje m.in. autorskie oprogramowanie do pracy agentów ubezpieczeniowych (Agent Portal), czy też silnik reguł biznesowych (Higson) dla firm, które cenią sobie wydajność oraz elastyczność.

Z uwagi na dynamiczny rozwój firma postanowiła przenieść się do większego biura, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków stolicy. Doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta, a także liczne udogodnienia, zarówno w budynku, jak i w jego sąsiedztwie zdecydowały o wyborze biurowca Lumen na nową siedzibę. Decerto zajęło w Lumen ponad 1000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Dodatkowym atutem nowej siedziby jest widok na centrum Warszawy.

Pozyskanie najemcy reprezentującego rynek IT, doskonale zorientowanego w trendach oraz innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, to najlepsze potwierdzenie jakości budynku Lumen i oferowanych przez nas usług. Nasz budynek to nie tylko nowoczesna przestrzeń biurowa, to także strategiczna lokalizacja. Przyjazne otoczenie i bliskość punktów kulturalnych i usługowych tworzą doskonałe warunki do pracy, a tym samym rozwijania działalności biznesowej. Nowa siedziba w prestiżowej lokalizacji z pewnością umocni wizerunek firmy na rynku. mówi Agnieszka Głuchowska Asset Management & Leasing Manager, w Globalworth Poland.

Nowe biuro powstało w odpowiedzi na zmieniającą się strukturę firmy, nowoczesny sposób jej zarządzania oraz potrzeby pracowników. Projekt został zrealizowany w formule Design & Build tak, aby jak najszybciej dostarczyć gotową do użytku powierzchnię Najemcy. mówi Joanna Liberadzka Workplaces Project Manager, w Globalworth Poland.

W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni użytkownicy mają do dyspozycji strefę chillout, wyposażoną w stół do bilarda czy darty. To przestrzeń, gdzie pracownicy mogą zjeść lunch lub wypić kawę, ale także zorganizować nieformalne spotkania.

Na etapie fit-outu przestrzeni istotny był także dobór materiałów budowlanych i surowców, takich jak miedź, beton czy elementy w kolorze czerni, które nawiązują do stylu loftowgo. Dzięki zaangażowaniu najemcy i specjalistów z Workplaces w Globalworth powstała doskonale zaplanowana przestrzeń, która wspiera kreatywność i współdziałanie pracowników Decerto.

Otwierając nowe biuro, dostosowaliśmy je do modelu pracy hybrydowej. Zrezygnowaliśmy z powierzchni open-space na rzecz zamkniętych i cichych pokoi zespołowych. W biurze znajduje się wiele miejsc i narzędzi dostosowanych do telekonferencji i zdalnych spotkań. Projektując biuro, chcieliśmy dać pracownikom przestrzeń do relaksu i integracji. Dlatego specjalnie w tym celu przygotowany został bardzo duży chillroom, który spełnia rolę jadalni, kawiarni i salonu rozrywki. Biuro zostało zaprojektowane w stylu eleganckiego loftu i jest bardzo dobrze oświetlone naturalnym światłem. komentuje Janusz Januszkiewicz, założyciel Decerto.

W wyborze najlepszego budynku i negocjacjach warunków umowy firmę Decerto reprezentowała agencja doradcza JLL.

Zmiana lokalizacji biura firmy Decerto, to kolejny przykład wpisujący się w wyraźny trend wśród najemców biurowych, mianowicie „flight to quality”. Koszt biura jest nadal ważny, ale wśród kryteriów wyboru coraz większe znaczenie ma wyższy standard budynku, zagwarantowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, świetnej dostępności środkami komunikacji publicznej czy udogodnień w najbliższej okolicy. Te czynniki gwarantują bowiem, że biuro będzie chętniej odwiedzane. tłumaczy Jakub Sylwestrowicz, kierujący Działem Reprezentacji Najemców w firmie JLL.

Budynki Skylight i Lumen to jedne z najbardziej znanych i prestiżowych biurowców w Warszawie, które oferują komfortowe powierzchnie spełniające potrzeby najbardziej wymagających firm. Najemcy cenią sobie ich lokalizację w ścisłym centrum miasta oraz bezpośrednie sąsiedztwo galerii handlowej Złote Tarasy. Oba budynki znalazły się w portfelu Globalworth w 2018 roku.

Kompleks Skylight & Lumen został zrealizowany w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa, posiada certyfikację BREEAM na poziomie „Excellent” oraz certyfikat WELL Health & Safety 2022. Łącznie oferuje ponad 49 000 mkw. komfortowej powierzchni biurowej. Budynki charakteryzują się doskonałą lokalizacją w samym sercu Centralnego Obszaru Biznesu, która gwarantuje bliskość komunikacji miejskiej, dworca Warszawa Centralna oraz bogatej bazy biznesowej, hotelowej, rozrywkowej oraz kulturalnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments