Aldi będzie zasilać swoje sklepy w Polsce zieloną energią z instalacji fotowoltaicznych budowanych przez Quanta Energy. Pierwsza faza projektu obejmie 20 sklepów wielkopowierzchniowych.

Współpraca z Quanta Energy to kolejny element strategii zrównoważonego rozwoju ALDI. Cała wytworzona energia zostanie wykorzystana na potrzeby własne, co oznacza, że zielona energia słoneczna będzie zasilać agregaty chłodnicze, systemy wentylacyjne i oświetlenie. Projekt obejmuje instalację ponad 2000 modułów PV.

Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu skutecznie pomagamy klientom korporacyjnym w transformacji energetycznej. Cieszymy się, że kolejny lider branży retail włączył się w proces aktywnej dekarbonizacji przemysłu. – powiedział Piotr Marciniak, Dyrektor Operacyjny w Quanta Energy.

Aldi to firma z ponad 100-letnią tradycją, zatrudniająca ponad 91 000 osób na terenie Belgii, Niemiec, Francji, Luksemburga, Holandii, Portugalii i Hiszpanii oraz posiadająca ponad 5300 obiektów handlowych na terenie całego kraju

Quanta Energy to największym dostawcą rozwiązań fotowoltaicznych w Polsce. Firma ma również swoje oddziały w Niemczech i we Włoszech. Quanta Energy ma w portfolio ponad 2600 zrealizowanych projektów dla różnych branżach m.in. w logistyce, handlu, motoryzacji i produkcji.

Quanta Energy jest częścią Grupy R.Power, która oferuje unikalne rozwiązania techniczne i finansowe dla sektora przemysłowo-handlowego i zajmuje wiodącą pozycję na polskim rynku. Zespoły Grupy R.Power rozwijają projekty w takich krajach jak Włochy, Portugalia, Hiszpania, Rumunia i Holandia. Grupa zarządza portfelem fotowoltaicznym o mocy około 9,6 GWp w fazie rozwoju, a w ostatnich latach skomercjalizowała projekty fotowoltaiczne o mocy ponad 700 MWp.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments