Budowa budynku Porta Mare, pierwszego biurowca klasy A w Elblągu osiągnęła etap trzeciej kondygnacji, a finalnie budynek wzniesie się na sześć pięter, stając się wyjątkowym punktem na mapie miasta. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka.

Porta Mare to kluczowy element programu rewitalizacji Wyspy Spichrzów. Ten nowoczesny budynek oferuje nie tylko przestrzenie biurowe, ale również handlowe i usługowe, wszystko w wyjątkowej lokalizacji przy rzece Elbląg z malowniczym widokiem na Stare Miasto. Porta Mare to nie tylko budynek, to serce przyszłości biznesowej Elbląga – miejsce, które stanie się domem dla firm i przedsiębiorstw, szukających nowoczesnych lokalizacji z charakterem. podkreśla Maciej Wojtczak Prezes Zarządu spółki Fabryka – Porta Mare Sp. z o.o.

Jako pierwszy biurowiec w Elblągu, spełniający standardy klasy A, Porta Mare wyróżnia się niepowtarzalną architekturą, doskonałą dostępnością komunikacyjną, jakością wykonania, elastycznymi możliwościami aranżacji przestrzeni oraz komfortem użytkowania. Obiekt zapewni przestrzenie dedykowane dla najemców z różnych branż, przestrzenie wspólne, powierzchnie handlowe, usługowe i biurowe. JLL, globalny lider w branży nieruchomości, odpowiada za komercjalizację obiektu, zapewniając najwyższy standard usług i wsparcie dla przyszłych najemców.

Porta Mare finalnie zaoferuje ponad 10 tys. mkw. powierzchni o zróżnicowanym przeznaczeniu. Realizacja uwzględnia różne potrzeby mieszkańców i przyszłych użytkowników budynku. W obiekcie znajdzie się ponad sto miejsc postojowych w garażu podziemnym i blisko 10 naziemnych oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Inwestycja zaoferuje potencjalnym najemcom nie tylko doskonałą lokalizację, ale także udogodnienia w wysokim standardzie. Wśród nich znajdują się m.in. ogród wertykalny z żywych roślin filtrujący powietrze oraz ogniwa fotowoltaiczne. Lokalizacja przy ul. Warszawskiej, w sercu rewitalizowanej dzielnicy Wyspa Spichrzów, łączy biznes z kulturą i historią miasta.

Za realizację inwestycji odpowiada Generalny Wykonawca – ARP Budownictwo Sp. z o.o., co jest gwarancją najwyższej jakości wykonania i dbałości o każdy detal.

Projekt Porta Mare jest jednym z elementów Programu Fabryka, który ma na celu stymulowanie rozwoju mniejszych i średnich miast zmagających się z utratą swoich społeczno-gospodarczych funkcji, poprzez tworzenie optymalnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw z branży nowoczesnych usług biznesowych. Realizacja tego przedsięwzięcia znacząco przyczyni się do ożywienia Wyspy Spichrzów poprzez budowę nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego przeznaczonego dla mieszkańców Elbląga, harmonijnie wpisującego się w historyczną tkankę miejską. Pomimo że budynek powstaje poza granicami historycznego centrum Elbląga, zapewni on niepowtarzalny widok na Stare Miasto. Dodatkowo jego lokalizacja będzie sprzyjać integracji projektu z planami zagospodarowania nabrzeża rzeki Elbląg oraz portu jachtowego.

Porta Mare to zdecydowanie najbardziej ekscytująca inwestycja realizowana obecnie w Elblągu. Będzie to zupełnie nowy budynek wyróżniający się na mapie miasta i pierwszy w tej skali spełniający wymagania budynków klasy A. Zaoferuje przestrzenie handlowe, usługowe i biurowe, które będą stanowić wymarzoną lokalizację dla najemców każdej kategorii – zarówno ze względu na lokalizację, oferowane usługi jak i skalę oraz jakość tej nowoczesnej inwestycji. Bardzo nas cieszy, że to nam powierzono na wyłączność odpowiedzialność za jej komercjalizację. – mówi Aleksandra Staniszewska, Senior Consultant, Office Agency, JLL Polska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments