Firma Check Point Software zaprezentowała swoje nowe rozwiązanie Harmony SaaS, zaprojektowane, aby zrewolucjonizować bezpieczeństwo Oprogramowania jako Usługi (SaaS). Harmony SaaS oferuje wyjątkową ochronę poprzez płynną integrację z istniejącą infrastrukturą, zapobiegając zagrożeniom w czasie rzeczywistym. Funkcjonalność ta jest szczególnie ważna w czasach, gdy 8 na 10 firm doświadcza ataków na dane za sprawą zagrożeń SaaS.

Software as a Service stało się nieodzownym elementem każdej organizacji, jednak niesie ze sobą znaczne ryzyko zarówno dla użytkowników, jak i danych. Na tego typu platformach wrażliwe dane (dane osobowe, informacje o płatnościach i kody źródłowe) są podatne na ataki. Złożoność zabezpieczania aplikacji SaaS, w połączeniu z licznymi połączonymi usługami i integracją stron trzecich, zwiększa ryzyko wycieku danych i nieautoryzowanego dostępu.

Najnowsze statystyki podkreślają powagę sytuacji: około 81% organizacji zgłosiło, że doświadczyło narażenia danych za sprawą aplikacji SaaS, a 43% zetknęło się z incydentami bezpieczeństwa związanymi z błędną konfiguracją SaaS. Tradycyjne rozwiązania nie były w stanie skutecznie sprostać tym wyzwaniom, zmagając się z automatyczną ochroną przed ryzykownymi połączeniami SaaS, wykrywaniem SaaS i identyfikacją błędnych konfiguracji.

Wraz ze wzrostem zastosowania SaaS organizacje stoją przed bezprecedensowymi wyzwaniami w zakresie utrzymania bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Check Point Harmony SaaS stanowi kluczowy postęp w naszej misji zapewniania najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. Dzięki płynnej integracji zapobiegania zagrożeniom opartych na sztucznej inteligencji i ciągłemu ograniczaniu powierzchni ataków Harmony SaaS umożliwia organizacjom wyprzedzanie ewoluujących zagrożeń w środowisku SaaS, zapewniając solidną ochronę ich wrażliwych danych i krytycznych zasobów. – powiedział Eyal Manor, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Check Point Software Technologies.

Dzięki Harmony SaaS organizacje mogą zabezpieczyć swój ekosystem SaaS przed zagrożeniami, takimi jak kradzież danych i przejęcie konta. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, Harmony SaaS instaluje się w ciągu kilku minut, stale zmniejsza powierzchnię ataku i automatycznie zapobiega pojawiającym się zagrożeniom. Kluczowe funkcje Harmony SaaS obejmują:
• Automatyczne zapobieganie zagrożeniom: Wykorzystując uczenie maszynowe oparte na behawiorystyce i najbardziej kompletne repozytorium wskaźników i atrybutów zagrożeń związanych z SaaS, Check Point Harmony SaaS proaktywnie zapobiega kradzieży danych, przejęciu kont, zatruwaniu plików i innym wektorom ataków SaaS. Harmony SaaS automatycznie zatrzymuje anomalną aktywność, zapewniając bezpieczeństwo wrażliwych danych.

• Ciągłe zmniejszanie powierzchni ataku: rozwiązanie zapewnia wgląd w ekosystem SaaS organizacji, ustala priorytety zaleceń i usuwa luki w zabezpieczeniach w celu zmniejszenia powierzchni ataku. Organizacje mogą łatwo odkrywać wzajemne powiązania między usługami SaaS, uzyskiwać wgląd w ocenę ryzyka każdej usługi i eliminować luki w zabezpieczeniach za pomocą jednego kliknięcia przycisku.

• Najlepszy czas osiągnięcia korzyści: standardowa ścieżka wykrywania „Shadow SaaS” wymaga długiej pracy integracyjnej z CASB lub SSE, które z kolei analizują dzienniki zapory sieciowej i bramy internetowej w celu wykrycia niezatwierdzonych aplikacji. Harmony SaaS umożliwia szybkie wdrożenie dzięki rozwiązaniu w 100% chmurowemu, które nie wymaga dodatkowego sprzętu ani specjalistycznej wiedzy. W ciągu kilku minut użytkownicy mogą uzyskać dostęp do cennych informacji, spostrzeżeń i zasad, aby skutecznie zarządzać bezpieczeństwem SaaS.

Check Point Harmony SaaS jest dostępny za pośrednictwem sieci globalnych partnerów Check Pointa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments