Należąca do Grupy SYGNIS Syglass sp. z o.o. szykuje się do wejścia z innowacyjnym produktem na rynek oraz do ekspansji zagranicznej. Technologia SYGLASS oferuje już szybką produkcję na zamówienie specjalistycznych elementów optycznych takich jak światłowody, soczewki oraz macierze soczewek, a komercjalizujący ją zespół pracuje obecnie nad zaprzęgnięciem generatywnych algorytmów sztucznej inteligencji do projektowania struktur. W ramach przygotowań do ekspansji na rynku USA SYGLASS weźmie udział w programie akceleracyjnym na terenie Nevady i Kalifornii.

Stworzone przez SYGNIS urządzenie oznacza przełom w automatyzacji produkcji fotonicznych elementów nanostrukturyzowanych. Otwiera możliwości dla szerokiej gamy zastosowań nieosiągalnych do tej pory, m.in. w branżach takich jak komunikacja laserowa między satelitami a ziemią w trudnych warunkach atmosferycznych, laserowe terapie skóry, diagnozowanie w czasie rzeczywistym za pomocą specjalnych obrazowodów czy zaawansowane elementy przeznaczone do badań rozwoju innych produktów/technologii fotonicznych. Urządzenie, którego komercjalizacją zajmuje się Syglass sp. z o.o. pozwala zastąpić 6 maszyn przemysłowych, a produkcja jednej preformy jest co najmniej dziesięciokrotnie szybsza.

Kolejnym krokiem, w celu jeszcze większej wydajności oraz osiągnięcia niedostępnych jak dotąd właściwości kształtowania wiązki światła, będzie zaprzęgnięcie generatywnych algorytmów sztucznej inteligencji do projektowania struktur.

Innowacyjność i efektywność technologii docenili właśnie eksperci w polsko-amerykańskim programie akceleracyjnym. Zespół Syglass został jednym z 10 najlepszych start-upów i/lub mikroprzedsiębiorstw technologicznych wyłonionych w konkursie i w II kwartale tego roku weźmie udział w intensywnej misji biznesowej w USA. Akceleracja będzie uwzględniała wsparcie branżowych mentorów oraz spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi, inwestorami oraz instytucjami działającymi w ekosystemie innowacji w stanach Nevada i Kalifornia.

zarząd SYGNIS

SYGLASS to jedna z naszych flagowych technologii, którą w tym roku dynamicznie rozwijamy. Doświadczony zespół Syglass jest doskonale przygotowany do działań w kolejnych miesiącach, w tym na rynku amerykańskim, który cechuje się ogromnym zapotrzebowaniem na innowacyjne technologie addytywne oraz wysokim stopniem adopcji nowych technologii. Na bazie doświadczeń ze współpracy z dotychczasowymi klientami i partnerami w USA wyznaczyliśmy sobie konkretne cele, obejmujące m.in. rozbudowanie sieci partnerstw z instytucjami i firmami, rozbudowanie rady doradczej oraz konwersję pierwszego amerykańskiego klienta, który stworzy pilotażowy produkt na bazie technologii SYGLASS. Wierzę, że wysoka jakość naszej technologii w połączeniu z kompetencjami biznesowymi zespołu pozwolą nam wzmocnić naszą obecność w USA, w pierwszej kolejności właśnie poprzez działania w Nevadzie i Kalifornii. – zaznacza dr Olga Czerwińska, CSO i wiceprezeska Zarządu Sygnis S.A.

SYGNIS S.A., producent deeptechowego hardware’u w obszarze technologii addytywnych, z powodzeniem sprzedaje swoje autorskie produkty na rynku globalnym, a jej klientami w USA są już m.in. Florida Institute of Technology i US Military Academy. Technologiczna spółka rozpoczęła także rozmowy o potencjalnej współpracy z globalnym producentem z branży automotive. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu SYGNIS umiejętnie łączy rozwój zaawansowanych technologicznie produktów własnych z realizacją nowych projektów badawczo-rozwojowych.

Flagową linią technologiczną stworzoną przez SYGNIS jest linia DIW – urządzeń pracujących w technologii Direct Ink Writing (DIW). Należą do niej m.in.: rewolucyjna drukarka F-NIS, pozwalająca na druk z niemalże dowolnego jednoskładnikowego materiału półpłynnego, jak np. żywica, silikon, żele czy pasty ceramiczne oraz SYGPAST – hybrydowa drukarka do materiałów płynnych z systemem kontroli jakości w czasie rzeczywistym, która wejdzie do sprzedaży w tym roku.

Rozwój technologii addytywnych i materiałów z nimi związanych w ostatnich latach doprowadził do znaczącego zwiększenia opłacalności i możliwości zastosowania ich w przemyśle. Szybkie prototypowanie i wykorzystywanie nowych i bardziej efektywnych materiałów wprowadzają korzystne zmiany w poszczególnych branżach takich jak m.in.: przemysł lotniczy, motoryzacyjny, obronny, energetyczny i medyczny, co jest widocznie w procesach, łańcuchach dostaw, utrzymaniu ruchu czy gospodarce części zamiennych. Wielkość globalnego rynku laserowych systemów komunikacji satelitarnej w 2021 r. wyniosła 618,2 mln USD. Szacuje się, że w 2031 r. rynek ten osiągnie wartość 39213,36 mln USD, co oznacza CAGR na poziomie 40,56% w okresie prognozy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments