Schneider Electric poinformował o podjęciu współpracy z firmą NVIDIA w celu optymalizacji infrastruktury centrów danych i utorowania drogi dla przełomowych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i technologii cyfrowego bliźniaka.

Schneider Electric połączy swoje doświadczenie w zakresie infrastruktury centrów danych z zaawansowanymi technologiami AI firmy NVIDIA, aby zaprezentować pierwsze publicznie dostępne projekty referencyjne centrów danych dedykowanych sztucznej inteligencji. Modele te mają na nowo zdefiniować standardy wdrażania i obsługi AI w ekosystemach centrów danych, stanowiąc kamień milowy w ewolucji sektora.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem różnych branż aplikacjami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, zapotrzebowanie na moc obliczeniową zwiększyło się wykładniczo. Rozwój sztucznej inteligencji spowodował znaczące zmiany w obszarze projektowania i obsługi centrów danych, ukazując złożoność tego wyzwania. Operatorzy centrów danych dążą dziś do szybkiej budowy i obsługi stabilnych energetycznie obiektów, które będą zarówno energooszczędne, jak i skalowalne.

Uwalniamy przyszłość sztucznej inteligencji dla tysięcy organizacji. Połączenie naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie rozwiązań dla centrów danych z wiodącą pozycją firmy NVIDIA w dziedzinie technologii sztucznej inteligencji, pomaga organizacjom przezwyciężyć ograniczenia infrastruktury centrów danych i uwolnić pełen potencjał sztucznej inteligencji. Współpraca z firmą NVIDIA wytycza szlak dla bardziej wydajnej, zrównoważonej i transformacyjnej przyszłości. Przyszłości, która jest oparta na sztucznej inteligencji. – mówi Pankaj Sharma, wiceprezes Secure Power & Data Center Business w Schneider Electric.

Przełomowe modele referencyjne dla centrów danych

Pierwsza faza współpracy obejmuje wdrożenie przez Schneider Electric najnowocześniejszych projektów referencyjnych dla centrów danych. Będą one dostosowane do wysokowydajnych klastrów obliczeniowych NVIDIA i przeznaczone do przetwarzania danych, symulacji inżynieryjnych, automatyzacji projektowania elektroniki, komputerowego wspomagania opracowywania leków oraz generatywnej sztucznej inteligencji. Największy nacisk zostanie położony na umożliwienie dystrybucji dużej mocy oraz wykorzystania chłodzenia cieczą i odpowiedniego sterowania do płynnego uruchomienia i niezawodnego działania klastra o wysokiej gęstości.

Dzięki tej współpracy firma Schneider Electric zamierza zapewnić właścicielom i operatorom centrów danych narzędzia i zasoby niezbędne do bezproblemowej integracji nowych i rozwijających się rozwiązań AI z ich infrastrukturą, zwiększając wydajność wdrażania oraz gwarantując niezawodne działanie w całym cyklu życia.

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom związanym z obciążeniami sztucznej inteligencji, modele referencyjne będą oferować solidne ramy do wdrażania wysokowydajnej platformy obliczeniowej NVIDIA w centrach danych, przy jednoczesnej optymalizacji wydajności, skalowalności i umożliwieniu szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju. Partnerzy, inżynierowie i liderzy w obszarze centrów danych mogą wykorzystać te projekty referencyjne w już istniejących pomieszczeniach i obiektach, które muszą obsługiwać dedykowane AI serwery o dużej gęstości oraz w nowych konfiguracjach centrów danych, które będą w pełni zoptymalizowane pod kątem klastra AI chłodzonego cieczą.

Dzięki współpracy ze Schneider Electric dostarczamy modele referencyjne centrów danych AI wykorzystujące akcelerowane technologie obliczeniowe NVIDIA nowej generacji. Zapewnia to organizacjom kluczową infrastrukturę do wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji, napędzając innowacje i cyfrową transformację w różnych branżach. – mówi Ian Buck, wiceprezes działu Hyperscale i HPC w firmie NVIDIA. 

Plan na przyszłość

Oprócz modeli referencyjnych dla centrów danych, AVEVA, spółka zależna Schneider Electric, połączy swoją platformę bliźniaka cyfrowego z NVIDIA Omniverse, dostarczając ujednolicone środowisko do wirtualnej symulacji i współpracy. Dzięki tej integracji możliwa będzie płynna współpraca między projektantami, inżynierami i interesariuszami, co przyspieszy projektowanie i wdrażanie złożonych systemów, pomagając jednocześnie skrócić czas wprowadzania produktów na rynek i obniżyć koszty.

Technologie NVIDIA zwiększają możliwości AVEVA w zakresie tworzenia realistycznych i immersyjnych doświadczeń współpracy opartych na bogatych danych i możliwościach inteligentnego cyfrowego bliźniaka AVEVA. Razem tworzymy całkowicie cyfrową wirtualną rzeczywistość przemysłową, w której można symulować procesy, modelować wyniki i wprowadzać zmiany w czasie rzeczywistym. Połączenie cyfrowej inteligencji i rzeczywistych wyników ma potencjał, aby sprawić, że poszczególne branże będą działać bezpieczniej, wydajniej i w bardziej zrównoważony sposób. – wskazuje Caspar Herzberg, dyrektor generalny AVEVA. 

Schneider Electric we współpracy z firmą NVIDIA planuje zbadać nowe zastosowania swoich technologii w różnych branżach oraz rozwijać swoją wizję wprowadzania pozytywnych zmian i kształtowania przyszłości.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments