Plus rozszerza zasięg sieci 5G, 5G Ultra oraz światłowodu. W zasięgu 5G Plusa są już 23 miliony mieszkańców Polski, a z jeszcze szybszego 5G Ultra może korzystać 6 milionów osób we wszystkich województwach. Cały czas zwiększana jest również dostępność szybkiego internetu stacjonarnego Plus Światłowód, który aktualnie jest dostępny dla ponad 13 milionów mieszkańców Polski.

To jednak nie koniec zmian. Rok 2024 będzie rokiem dalszej rozbudowy 5G w Plusie. Dzięki planowanej agregacji nowego pasma C wraz z dotychczasowymi zasobami sieciowymi klienci zyskają jeszcze większe możliwości wykorzystania internetu 5G z maksymalną prędkością technologiczną do nawet 2 Gb/s.

Internet w Plusie to:

• 5G: 23 mln osób w zasięgu
• 5G Ultra: 6 mln osób w zasięgu
• Plus Światłowód: 13 mln osób w zasięgu

Ultraszybki internet mobilny od Plusa

Dzięki blisko 3700 stacjom bazowym z internetu 5G mogą korzystać już 23 miliony osób w 1150 mniejszych i większych miejscowościach we wszystkich województwach.
Plus powiększa także zasięg sieci 5G Ultra. Rozwiązanie to wykorzystuje agregację, czyli łączenie 3 pasm radiowych – dwóch w technologii 5G (2600 MHz i 2100 MHz) oraz dodatkowo warstwy 4G (1800 MHz) – do szybkiej transmisji danych.

Technologia 5G Ultra jest obecnie dostępna w 257 mniejszych i większych miejscowościach na terenie całego kraju. Aktualnie 5G Ultra obsługuje blisko 1000 stacji. Dzięki temu w zasięgu internetu mobilnego szybkiego jak światłowód jest już 6 milionów osób.
Z zalet sieci 5G oraz 5G Ultra mogą bez dodatkowych opłat korzystać wszyscy klienci posiadający ofertę abonamentową, na kartę i internetową od Plusa oraz Plusha. Wystarczy posiadać smartfon lub router obsługujący tę technologię oraz przebywać w zasięgu sieci.

Dzięki temu klienci zyskują szybki transfer danych oraz płynne korzystanie z usług online, takich jak strumieniowanie wideo w jakości 4K lub 8K, gry w chmurze bez opóźnień, oglądanie relacji na żywo bez zacinania, szybkie pobieranie plików, przesyłanie dużych załączników w krótkim czasie oraz efektywne działanie wielu urządzeń jednocześnie podłączonych do sieci.

Światłowód od Plusa dostępny w całym domu

Plus pracuje także nad rozwojem oferty Plus Światłowód, tak aby jak największa liczba osób mogła korzystać z szybkiego internetu stacjonarnego. Aktualnie w zasięgu światłowodu od Plusa jest już ponad 6 milionów domów i mieszkań, czyli 13 milionów mieszkańców Polski we wszystkich województwach.

Użytkownicy otrzymują możliwość korzystania ze światłowodowego internetu z prędkością do nawet 1 Gb/s, który gwarantuje pracę i naukę zdalną bez zakłóceń, czy bezproblemowe działanie wielu urządzeń podłączonych do sieci.

Plany rozwoju internetu mobilnego w Plusie

Plus przygotowuje się do dalszej rozbudowy sieci 5G, aby zapewnić użytkownikom usługę o jak najlepszych parametrach. W najbliższych miesiącach, dzięki planowanej agregacji pasma C z dotychczasowymi zasobami radiowymi, użytkownicy zyskają dostęp do internetu mobilnego z maksymalną prędkością technologiczną do 2 Gb/s. Wzrost prędkości oraz zwiększenie pojemności sieci jeszcze bardziej podniosą jakość oferowanych usług.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments