Izba Notarialna w Warszawie zdecydowała się na ważny krok w kierunku transformacji cyfrowej. Digital Gateways wesprze notariuszy przy weryfikacji klientów posługujących się mDowodami, czyli elektronicznymi dokumentami tożsamości podczas sporządzania aktów notarialnych, a także umożliwi wgląd w rejestr zastrzeżonych numerów PESEL. Rozwiązania oferowane przez fintech zapewnią pełne bezpieczeństwo całego procesu.

Digital Gateways zajmuje się kompleksowym onboardingiem klientów indywidualnych i biznesowych, zapewniając cyfrową weryfikację ich tożsamości poprzez dokumenty i dane bankowe oraz analizę w bazach zewnętrznych. Teraz, dzięki integracji usług z aplikacją mObywatel 2.0, fintech będzie wspierał warszawskich notariuszy w weryfikacji klientów posługujących się mDowodem przy sporządzaniu dla nich aktów notarialnych. Jest to związane m.in. z nowymi przepisami – od 1 września 2023 r. przy dokonywaniu czynności notarialnych dowód z aplikacji jest tak samo ważny jak tradycyjny dokument.

Bierzemy udział w transformacji technologicznej Izby Notarialnej w Warszawie. Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy, jest innowacyjne i jednocześnie unikatowe. Digital Gateways to jedyna na polskim rynku firma, która oferuje tak kompleksowy cyfrowy onboarding klientów z wykorzystaniem Trwałego Nośnika i technologii blockchain. To dla nas dowód szczególnego zaufania, że możemy wspierać tak wymagającą branżę. – mówi Paweł Jaskulski, Członek Zarządu Digital Gateways.

Bezpieczna weryfikacja mDowodem

Digital Gateways oferuje Izbie Notarialnej w Warszawie także kwalifikowany audyt log, czyli historię aktywności w danej usłudze z wykorzystaniem Trwałego Nośnika, w tym technologii blockchain, kwalifikowanego znacznika czasu i pieczęci kwalifikowanej, co doskonale sprawdza się jako dodatkowe zabezpieczenie każdej weryfikacji mDowodem, gdy należy je zabezpieczyć w trwały sposób.

Wgląd do bazy zastrzeżonych numerów PESEL

Zgodnie z nowymi wymogami, które będą obowiązywać od 1 czerwca bieżącego roku, Digital Gateways zapewnia Izbie Notarialnej w Warszawie również integrację usług z rejestrem zastrzeżonych numerów PESEL. Umożliwia to szybką i niezawodną weryfikację numerów PESEL klientów, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa transakcji i ochrony przed oszustwami.

W ten sposób każdy z notariuszy zrzeszonych w Izbie Notarialnej w Warszawie zyska pewność, że zweryfikował numer PESEL klienta w oficjalnej bazie danych, co stanowi niezaprzeczalny dowód w przypadku sporów prawnych. Ponadto, przechowywanie historii weryfikacji oraz zastrzeżeń na trwałym nośniku pozwala na śledzenie zmian i udostępnianie istotnych informacji na żądanie. Digital Gateways na każdym etapie weryfikacji klienta może sprawdzić PESEL.

Ze względu na powszechność cyberzagrożeń i prób ataków w sieci, zależało nam na wdrożeniu takiego rozwiązania technologicznego, które zapewni nam bezpieczeństwo procesu weryfikacji naszych klientów. Skuteczne działania w tym zakresie pozwolą nam bezpieczniej wykonywać pracę, z gwarancją szybkiego i pewnego potwierdzenia tożsamości oraz odpowiedniego zabezpieczenia transakcji, w których bierzemy udział. Digital Gateways, które ma doświadczenie w wymagającej i regulowanej branży finansowej, jest dla nas zaufanym partnerem. – mówi not. Jarosław Pluta z Rady Izby Notarialnej w Warszawie.

Wysoki poziom bezpieczeństwa danych

Notariusze cieszą się wysokim zaufaniem publicznym, dlatego z tym większą satysfakcją wspieramy ich w codziennych obowiązkach. To z myślą o dużej odpowiedzialności, z jaką wiąże się ich praca, tak zintegrowaliśmy nasze systemy, aby nie miało to wpływu na ich działalność, a zapewniało im pełne bezpieczeństwo procesu. – tłumaczy Paweł Jaskulski z Digital Gateways.

– Zaangażowanie w nasze codzienne obowiązki spółki technologicznej świadczy o naszym pozytywnym podejściu do innowacji. Cenimy rozwiązania, które w nowoczesny sposób mogą znacznie ułatwić i przyspieszyć naszą pracę. Ogromne znaczenie ma dla nas również bezpieczeństwo transakcji dokonywanych w kancelariach notarialnych. To dla nas priorytet. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Digital Gateways, fintechem, który wykorzystuje najnowsze rozwiązania, aby wszelkie wspierane przez niego procesy odbywały się w bezpieczny sposób. – mówi not. Tomasz Karłowski z Rady Izby Notarialnej w Warszawie.

Usługi Digital Gateways to dojrzały ekosystem o wysokim poziomie bezpieczeństwa informacji i ochrony danych swoich klientów, o czym świadczy otrzymana certyfikacja ISO/IEC 27001. Potwierdza ona, że spółka jest w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie w sektorach o wysokich wymogach regulacyjnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments