Brytyjska firma prawnicza Clyde & Co rozpoczęła działalność w Polsce i swoje biuro urządziła w budynku V Tower przy ul. Chmielnej w Warszawie. Kancelaria przejęła już powierzchnię na 10 piętrze biurowca modernizowanego przez Cornerstone Investment Management.

Podpisanie umowy najmu z Clyde &Co to istotne wydarzenie dla inwestorów V Tower, którzy dokładają wszelkich starań, aby budynek spełniał najwyższe oczekiwania najemców, zapewniając im doskonałe warunki i komfortowe środowisko pracy.

Umowa z kancelarią Clyde & Co, która rozpoczyna działalność w Polsce to dowód na niesłabnące zainteresowanie budynkiem V Tower. To również potwierdzenie słuszności naszej strategii, która opiera się na rewitalizacji projektu. W budynku oczywiście kontynuowane będę prace modernizacyjne, które bezpośrednio wpłyną na atrakcyjność oferowanych powierzchni najmu. – mówi Przemysław Pikus, Partner w Cornerstone Investment Management.

Otwarcie warszawskiego biura jest bardzo ważnym etapem w międzynarodowej ekspansji firmy Clyde & Co. Kancelaria powstała w 1933 roku i zatrudnia ponad 5000 osób w ponad 60 biurach i oddziałach na sześciu kontynentach. Wybór prestiżowej lokalizacji oraz budynku z kompleksowymi udogodnieniami dla najemców był dla kancelarii kluczowym kryterium podczas procesu decyzyjnego dotyczącego nowego biura.

Otwarcie biura w Warszawie było naszą długoterminową ambicją, a wysokiej klasy zespół stanowi solidną podstawę dla rozwoju na polskim rynku. Nasze biuro w V Tower to symboliczny początek naszej ekspansji na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. W obliczu silnej gospodarki Polski, oczekującej korzyści z dojrzałości rynku oraz rosnącego uznania atrakcyjności naszego kraju dla nowych inwestycji i projektów, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie wspierać i prowadzić naszych klientów przez polski krajobraz prawny. – mówi Arkadiusz Krasnodębski, Partner Zarządzający w firmie Clyde Krasnodębski i Wspólnicy.

V Tower to 21-piętrowy wieżowiec o powierzchni 33 700 mkw. zlokalizowany w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu. Konstrukcja umożliwia dowolną aranżację przestrzeni, a rozległe przeszklenia zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz naturalnym światłem. Budynek składa się z części wieżowej oraz podium, które obsługiwane jest przez 4 dodatkowe, oddzielne recepcje, które mogą być dedykowane najemcom na wyłączność. Tego typu rozwiązanie daje wiele możliwości firmom poszukującym własnego lobby.

Poza doskonałą lokalizacją, przy ul. Chmielnej 85/87, budynek posiada wiele atutów, które odpowiadają na dzisiejsze oczekiwania i potrzeby najemców, m.in. atrakcyjne powierzchnie wspólne, dużą przestrzeń usługowo-handlową, zielone dziedzińce oraz bardzo dużą liczbę miejsc parkingowych (542). Po modernizacji pakiet ten wzbogacony zostanie o najnowsze technologie, które pozwolą spełnić wymogi ESG, podniosą komfort i zbudują pozytywne doświadczenia użytkowników i gości przebywających w budynku

Cornerstone Investment Management – to firma założona przez Przemysława Krycha w 2001 roku, zarządzająca inwestycjami private equity o wartości aktywów wynoszącej 10 mld EUR. Dzięki zespołowi doświadczonych ekspertów firma dostarcza wyższe stopy zwrotu w obszarach, w których inwestuje, takich jak corporate private equity, private debt i private equity real estate, wykorzystując głębokie zasoby wiedzy, relacji i umiejętności zespołu do odblokowania sytuacji i tworzenia wyjątkowych zwrotów dla naszych inwestorów.

Dorobek firmy obejmuje inwestycje w różne sektory, w tym nieruchomości, outsourcing IT, biodegradowalne produkty higieniczne, operatorów kablowych, energię odnawialną, opiekę zdrowotną, sektor spożywczy, metale zielone, opiekę nad zwierzętami i usługi finansowe. Spravia, Elemental, Ecowipes, Okechamp/Lutece, Luxmed, Avenga, LuxVet Group, ProService Finteco – to przykłady, które ilustrują różnorodność branż i sektorów, w które zainwestował Cornerstone Investment Management.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments