Spółka QNA Technology, pionier w syntezie i produkcji kropek kwantowych, emitujących światło niebieskie, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do rozwoju wyświetlaczy nowych generacji, w dniu 2 lutego 2024 r. podpisała niewyłączną umowę dystrybucyjną z firmą New Metals & Chemicals Corporation Ltd z siedzibą w Japonii.

Zgodnie z zawartą umową, dystrybutor zobowiązuje się do sprzedaży na terenie Japonii materiałów QNA Technology do zastosowań w obszarze fotoluminescencji i elektroluminescencji oraz będzie zajmował się logistyką dostaw. Do zobowiązań dystrybutora należeć będzie także poszukiwanie nowych klientów oraz utrzymywanie relacji z obecnymi klientami, oraz partnerami spółki.

Nasza wstępna współpraca z New Metals & Chemicals Corporation Ltd z Japonii rozpoczęła się w 4 kwartale ubiegłego roku. Za ich pośrednictwem sprzedaliśmy już niebieskie kropki kwantowe w postaci koloidalnego roztworu do jednego z naszych japońskich klientów. Podpisanie umowy dystrybucyjnej daje nam szereg korzyści, ponieważ pełne wsparcie lokalnego dystrybutora otwiera nam szerszy dostęp do rynku japońskiego i w konsekwencji możliwość rozpoczęcia procesów walidacyjnych z kolejnymi partnerami z branży wyświetlaczy oraz usprawnienie procesów logistycznych z firmami, z którymi obecnie współpracujemy. Konsekwentnie będziemy zmierzać do pozyskania kolejnych klientów z rynku japońskiego i współpraca z doświadczonym dystrybutorem bardzo nam w osiągnięciu tego celu pomoże. – mówi Maciej Adamczyk, członek zarządu, CFO QNA Technology S.A.

New Metals & Chemicals Corporation, Ltd z siedzibą w Tokio w Japonii to przedsiębiorstwo handlowe założone w 1957 r., specjalizujące się w dystrybucji najnowocześniejszych materiałów, surowców, półprzewodników oraz urządzeń dla przemysłu chemicznego, elektronicznego oraz medycznego. https://www.newmetals.co.jp/english.html

QNA Technology w ramach swojego modelu komercjalizacji buduje sieć lokalnych przedstawicieli (Local Business Representatives) wspartych działalnością dystrybutorów, którzy mają na celu wsparcie w procesie pozyskiwania klientów oraz budowania marki na rynkach lokalnych oraz zapewnienie sprawnej logistyki. Spółka posiada obecnie przedstawicieli działających na w Tajwanie, USA i w Japonii. W planach jest pozyskanie przedstawicieli działających na rynkach w Chinach i Korei Płd. oraz wsparcie ich kolejnymi dystrybutorami

W dniach 31 stycznia – 2 lutego br. odbywają się w Japonii targi Nano Tech Japan 2024 na których obecni będą przedstawiciele QNA Technology. Targi Nano Tech Japan 2024 są jednym z najbardziej oczekiwanych tegorocznych wydarzeń w dziedzinie nanotechnologii i zaawansowanych materiałów. Na stoisku QNA Technology na targach będą prezentowane własne produkty PureBlue.dots oraz PureBlue.UVink do zastosowań w wyświetlaczach, oświetleniu LED oraz fotonice.

Głównym rynkiem, na którym QNA Technology koncentruje swoją działalność jest rynek wyświetlaczy, który głównie ze względu na zwiększanie powszechności wyświetlaczy, ich obecność na nowych rynkach (takich jak m.in. motoryzacja) oraz pojawiania się nowych aplikacji np. wyświetlacze dla AR (rzeczywistość rozszerzona), będzie bardzo szybko się rozwijał. Założenia te poparte są prognozami rozwoju rynku opracowanymi przez niezależne firmy analityczne. Według raportu firmy Markets and Markets (luty 2021) rynek wyświetlaczy wzrośnie z około 148,4 mld USD w 2021 r. do 177 mld USD w 2026 r., przy (ang. Compound Annual Growth Rate – średnia roczna stopa wzrostu) na poziomie 3,6%.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments