Play zawarł długoterminowy kontrakt na dostawy energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii (OZE). Dziesięcioletnia umowa z firmą Statkraft sprawi, że Play będzie nabywał rocznie 34 GWh energii pochodzącej ze Słońca. To kolejny krok operatora w kierunku niskoemisyjnych rozwiązań.

Umowę PPA (Power Purchase Agreement) pomiędzy spółką P4 (Play) oraz firmą Statkraft podpisano na lata 2025-2034. Jest to kontrakt fizyczny, który obejmuje 100% wyprodukowanej energii ze źródła OZE na potrzeby grupy Play.

Współpraca ze Statkraft jest istotna w kontekście realizacji naszych celów środowiskowych i pozytywnie wpłynie na ślad węglowy spółki. Jest to kolejny znaczący krok w naszych działaniach z zakresu zrównoważonego biznesu. Koncentrujemy się na dywersyfikowaniu źródeł energii, które w praktyce zmniejszają emisję dwutlenku węgla. – wyjaśnia Jean Marc Harion, CEO Play.

Play realizuje założenia klimatyczne, które są spójne z celami Grupy iliad. Przewidują one, że do 2035 roku połowa dostaw energii w Polsce i Włoszech oraz 20 procent we Francji (gdzie miks energetyczny w znaczącym stopniu opiera się na energii jądrowej) będzie odbywać się na podstawie m.in. umów typu PPA z producentami energii odnawialnej.

Firma Statkraft to największy producent energii odnawialnej w Europie. Umowa obejmuje dostawę energii w bloku ciągłym (baseload), co gwarantuje stałą ilość energii o każdej porze doby przez cały czas trwania umowy. Energia odnawialna na potrzeby tego kontraktu pochodzi z farmy fotowoltaicznej w miejscowości Resko w województwie zachodniopomorskim i posiada certyfikat EKO-energia, a park fotowoltaiczny ma moc 36 MWp.

Dzięki umowie PPA z Play kontynuujemy dywersyfikację bazy klientów, i co szczególnie ważne, przyczyniamy się do transformacji energetycznej polskiego sektora telekomunikacyjnego. Ta dostosowana do indywidualnych potrzeb umowa PPA w zakresie zielonego „baseload” pokazuje zdolność Statkraft do odpowiadania na oczekiwania różnych branż. Cieszymy się, że możemy być częścią zrównoważonej zmiany naszego Partnera. – mówi Pieter Schipper, wiceprezes ds. północno-zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych w Statkraft.

Play planuje dalsze inwestycje, które będą pozytywnie wpływać na optymalizację energetyczną w długofalowej perspektywie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments