Dolnośląscy brokerzy, WDB S.A. i „Brokers Union” sp. z o.o., ogłaszają połączenie sił i rozpoczęcie działania pod nową nazwą – PIB BROKER S.A. Ta decyzja ma wyzwolić pełny potencjał dwóch specjalistycznych brokerów ubezpieczeniowych w Polsce, którzy wchodzą w skład międzynarodowego zespołu PIB Group.

Nowa marka z jednej strony dziedziczy doświadczenie i sukcesy obu podmiotów, a z drugiej otwiera nowy rozdział na polskim rynku ubezpieczeniowym, wyzwalając potencjał wynikający ze ściślejszej współpracy obu podmiotów.

Zamiast dwóch – jeden silny i kompetentny

Połączenie WDB S.A. i „Brokers Union” sp. z o.o. pod marką PIB BROKER S.A. wynika przede wszystkim z podobnego modelu biznesowego i wspólnego obszaru geograficznego, na którym działały obie spółki. Dzięki synergii kompetencji i doświadczenia naszych zespołów jesteśmy w stanie dostarczyć klientom jeszcze lepszy serwis i nie tylko sprostać ich oczekiwaniom, ale również je wyprzedzać oraz dostarczać innowacyjne rozwiązania w zakresie ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Otoczenie biznesowe zmienia się w ostatnich latach dość dynamicznie i aby móc nadal być atrakcyjnym partnerem dla naszych klientów, musimy rozumieć ich potrzeby, problemy, z jakimi się borykają oraz znajdować rozwiązania dla obecnych i przyszłych wyzwań. Widzimy rolę brokera nie tylko w aranżowaniu odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej, ale przede wszystkim w zarządzaniu ich ryzykiem poprzez identyfikowanie zagrożeń i ciągłym szukaniu, zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym, rozwiązań najlepiej chroniących naszych klientów. – opowiada Mariusz Muszyński, Prezes Zarządu PIB BROKER S.A.

Zyskają klienci, ale także ludzie

Prezentowana zmiana została oparta na istniejących mocnych związkach między obiema firmami, a także na korzyściach, które przyniesie ściślejsza współpraca. Skorzystać mają na tym głównie klienci obu spółek, ale także tworzące je od wielu lat bardzo profesjonalne zespoły. PIB BROKER S.A. działa bowiem w specjalizacjach charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu.

To dla nas jeden z kluczowych projektów, jakie zrealizowaliśmy w ostatnich latach i przede wszystkim znaczący krok w naszym rozwoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują przede wszystkim klienci, ale w równej mierze również nasi pracownicy, poprzez dostęp do bazy wiedzy, wymiany doświadczeń (w tym międzynarodowych) i kompetencji oraz możliwości uczenia się od siebie. Nowa marka na rynku oferuje nie tylko dostęp do większych możliwości, ale także wzmocniony zakres świadczonych usług i zespół doskonałych specjalistów gotowych do działania na każdym polu, gdzie istnieje potrzeba ochrony interesów naszych klientów. O kompetencjach każdej spółki brokerskiej świadczy najbardziej jej zespół. W PIB BROKER S.A. jest to dla nas kluczowe i nadal będziemy inwestować w tych, którzy stanowią największą wartość naszej firmy, czyli nasz zespół ekspertów. Będziemy stawiać na szkolenia, stwarzać możliwości rozwoju i dawać naszym zespołom satysfakcję z wykonywanej pracy. – komentuje Natalia Jackowiak, Wiceprezes Zarządu PIB BROKER S.A. 

Ścisła współpraca kluczem do dalszego wzrostu

Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę i prezentować olbrzymi potencjał w nowej formule, co pomoże nam w dalszym dynamicznym rozwoju – opowiada Filip Rybacki, Wiceprezes PIB BROKER S.A. Widzimy ogromny potencjał wzrostu naszej kultury organizacyjnej, opartej na silnych relacjach interpersonalnych, które są w branży brokerskiej fundamentem. W naszej codziennej pracy dążymy do bycia w ścisłej czołówce brokerów najlepiej rozumiejących potrzeby swoich klientów. Teraz będziemy kontynuować zarówno nasz rozwój, jak i współpracę międzynarodową. Klienci oraz partnerzy biznesowi mogą spodziewać się jeszcze większej dynamiki, elastyczności i zaangażowania w obszarze ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem.

Razem możemy więcej

Jak podkreślają Członkowie Zarządu, cała transakcja nie jest klasyczną fuzją, a raczej unikatową szansą na połączenie potencjałów operacyjnych, bogatego doświadczenia i kultur organizacyjnych obu spółek.

Widzimy dziś duże szanse dla PIB BROKER S.A. w dobieraniu dla naszych klientów jeszcze lepszych, dopasowanych, wręcz szytych na miarę rozwiązań, szczególnie tam, gdzie nasze dotychczasowe kompetencje się uzupełniają. Myślę tu w szczególności o grupowych programach ochrony życia i zdrowia, ale tak naprawdę będziemy rozwijać kompleksowo wszystkie rozwiązania ubezpieczeniowe, jakich potrzebują nasi klienci. Nasze akumulowane przez lata kompetencje będą procentować z korzyścią dla całego portfela naszych klientów. – dodaje Radosław Grzęda Wiceprezes Zarządu PIB BROKER S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments