Motorola nie szczędzi starań, aby wszystkie urządzenia wyposażyć w najnowocześniejsze technologie i zawsze dba o wysoką jakość oraz solidność swoich smartfonów. Dlatego począwszy od drugiego półrocza 2024 roku wszystkie nowe urządzenia marki będą chronione szkłem Corning® Gorilla® Glass.

Szkło Gorilla Glass opracowała firma Corning Incorporated – jeden z globalnych liderów innowacyjności w dziedzinie materiałoznawstwa. Jej szkło od ponad 15 lat zmienia sposób korzystania ze smartfonów. Wiele urządzeń firmy Motorola już w tej chwili wykorzystuje szkło Gorilla Glass, a zapowiedź rozszerzenia tej współpracy na całe portfolio podkreśla dążenie producenta do dostarczania produktów najwyższej jakości. Głębsze partnerstwo stanowi kontynuację współpracy firm Lenovo oraz Corning w kategoriach laptopów i tabletów, ponieważ wybrane modele urządzeń Lenovo wykorzystują szkło Gorilla Glass.

Motorola drobiazgowo projektuje każdy smartfon, aby zapewnić użytkownikom jak najlepszą kombinację platformy sprzętowej (w tym aparatów, procesora oraz wyświetlacza) oraz oprogramowania.

Konsumentom zależy na niezawodności i solidności urządzeń, a jednocześnie chcą aby wyróżniały się one eleganckim, nowoczesnym wzornictwem – powiedział Ruben Castano, Head of Customer Experience & Design w Motorola Mobility. – Wprowadzając szkło Corning Gorilla Glass we wszystkich seriach produktów Motorola, chcemy zostać liderem jeśli chodzi o zagwarantowanie użytkownikom poczucia spokoju, jakie oferuje ta przełomowa technologia.

Dzięki swojej wyjątkowej wytrzymałości szkło Gorilla Glass umożliwia tworzenie nowoczesnych smartfonów, które są w stanie przetrwać nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Tej innowacyjnej technologii wytwarzania ultraodpornego szkła zaufali czołowi producenci urządzeń na całym świecie. Wyróżnia się ona wyjątkową odpornością na uszkodzenia, upuszczenia i zadrapania, a jednocześnie umożliwia płynną reakcję ekranów na dotyk oraz wyświetlanie wysokiej jakości obrazu.

Smart Connect to rozwiązanie programowe, które unifikuje cyfrowe ekosystemy firm Lenovo oraz Motorola w jednolitą, wspólną platformę obejmującą różne urządzenia – laptopy, smartfony oraz tablety.

Smart Connect jest kolejnym przykładem współpracy obu firm, której celem jest tworzenie inteligentnego i bardziej zintegrowanego oprogramowania pozwalającego eliminować trudności związane z przełączaniem się pomiędzy różnymi urządzeniami (choćby laptopem i smartfonem). Rozwiązanie to, jest dedykowane  zarówno dla zwykłych konsumentów,  jak i dla biznesu. Mogą z niego korzystać gracze, twórcy treści oraz uczniowie, ale także pracownicy. Dzięki Smart Connect użytkownicy są w stanie bezproblemowo przenosić zadania pomiędzy urządzeniami i kontynuować swoją aktywność lub pracę bez zakłóceń.

Użytkownicy mogą na przykład wyświetlać na zewnętrznym ekranie aplikacje uruchomione na smartfonie. Mogą pracować, grać lub oglądać filmy i seriale choćby na telewizorze – obsługa jest wówczas niezwykle intuicyjna. Zaletą rozwiązania jest prostota oraz wsparcie różnych platform systemowych.

Smart Connect oferuje funkcje takie jak:

●  Łatwe sterowanie niezależnie od platformy: po interfejsie komputera, tabletu i telefonu można się płynnie poruszać przy użyciu jednej klawiatury i myszy, sterując precyzyjnie każdym z tych urządzeń. W ten sposób można na przykład płynnie edytować dokument na komputerze Lenovo, pobierając zawartość z tabletu i prowadząc spotkanie ze współpracownikami na smartfonie.

●  Streaming po przeciągnięciu: aplikacje można przenosić między urządzeniami zwykłym przeciągnięciem palca. Użytkownicy mogą oglądać wideo na tablecie, a następnie kontynuować je od ostatniego miejsca na komputerze, albo zacząć słuchać podcastów na smartfonie Motoroli podczas treningu i dokończyć w domu na innym urządzeniu. Przeciąganie umożliwia ciągłe odtwarzanie bez zakłóceń.

●  Synchronizacja powiadomień: użytkownicy mogą na bieżąco monitorować wiadomości i powiadomienia na dowolnym urządzeniu, bez przechodzenia między nimi i rozpraszania uwagi.

●  Centrum udostępniania: dokumenty i multimedia można bezproblemowo udostępniać urządzeniom działającym z różnymi systemami operacyjnymi. Usprawnia to wykonywanie zadań, takich jak planowanie podróży czy wyszukiwanie informacji. W centrum udostępniania, uczniowie i studenci mogą łatwo udostępniać oraz wyświetlać duże pliki na połączonych urządzeniach. Centrum udostępniania upraszcza pracę i oszczędza miejsce – na przykład podczas edycji materiału wideo w serwisie  TikTok, czy udostępniania plików projektu dla całego zespołu.

●  Inteligentny schowek: aby przenieść zdjęcia z jednego urządzenia na drugie, nie trzeba już wysyłać ich e-mailem, czy przez komunikator. Dzięki Smart Connect można kopiować i przeklejać zarówno obrazy, jak i tekst między telefonami, komputerami czy tabletami.

●  Błyskawiczny hotspot: smartfon można zmienić w punkt dostępu do nawiązywania błyskawicznej i zabezpieczonej łączności na tablecie lub  komputerze. Szybko i bez komplikacji, czy zawracania sobie głowy hasłami.

●  Kamera: smartfon wyposażony w aparaty o wysokiej rozdzielczości można wykorzystać jako kamerę do rozmów wideo lub transmisji na żywo, co przydaje się także do pracy zdalnej. Po przeniesieniu połączenia wideo ze smartfonu na duży ekran telewizora można jeszcze lepiej wykorzystać zalety tej formy komunikacji.

●  Więcej miejsca do pracy i rozrywki: wszechstronne funkcje urządzeń Motoroli stają się jeszcze bardziej użyteczne – teraz użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo wideo, grać lub uruchamiać pulpit urządzenia mobilnego z telefonu na telewizorze.

Smart Connect będzie w stanie zaoferować użytkownikom nowe funkcje i możliwości na dowolnym komputerze Lenovo z systemem Windows 10 lub nowszym za pośrednictwem aplikacji ze sklepu Microsoft. Na wybranych tabletach i urządzeniach Motorola aplikacja będzie dostępna w Google Play. Szczegółowe informacje o kompatybilności poszczególnych urządzeń zostaną ujawnione bliżej oficjalnej premiery Smart Connect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments