Oicles Renewable Energy (podmiot zależny od GoldenPeaks Capital Holding Limited), podmiot specjalizujący się w budowie i eksploatacji elektrowni fotowoltaicznych oraz R.Power, jedna z największych firm z obszaru wielkoskalowej energetyki słonecznej w Polsce, sfinalizowały transakcję, w ramach której ww. podmiot przejmie 100% udziałów w spółkach posiadających portfel 69 MWp naziemnych farm fotowoltaicznych.

Realizowana obecnie transakcja obejmuje nabycie portfolio gotowych do budowy (ready to build – RtB) aktywów fotowoltaicznych, zlokalizowanych w różnych obszarach kraju. Po wybudowaniu farmy PV będą wytwarzać około 75 GWh energii elektrycznej rocznie.

R.Power to niezależny producent energii słonecznej działający w Polsce, Rumunii, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Niemczech. Firma działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych. Obecnie rozwija portfel o mocy ponad 21 GWp aktywów PV i BESS (Battery Energy Storage System). Oprócz farm fotowoltaicznych R.Power, poprzez swoją spółkę zależną, Quanta Energy, oferuje rozwiązania dostarczania energii ze źródeł odnawialnych dla klientów przemysłowych, firm i instytucji.

GoldenPeaks Capital, to fundusz specjalizujący się w budowie i eksploatacji projektów fotowoltaicznych oraz jeden z największych właścicieli projektów fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech, z ponad 15-letnim doświadczeniem  strukturyzacji projektów energetycznych na całym świecie. GoldenPeaks Capital zwiększa tempo kształtowania branży energetyki odnawialnej w regionie poprzez zastosowanie pełnej integracji produkcji, dewelopmentu, finansowania i strukturyzacji, zarządzania łańcuchem dostaw, budowy i rozpoczęcia działalności operacyjnej, zarządzania aktywami, aż wreszcie sprzedaży energii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments