Genetec Inc. wprowadza dziś na rynek Security Center SaaS. Nowy produkt, zbudowany z myślą o cyberbezpieczeństwie i prywatności, jest to wysoce skalowalne, otwarte i zunifikowane rozwiązanie typu „oprogramowanie jako usługa” (SaaS – software as a service solution).

Security Center SaaS łączy kontrolę dostępu, zarządzanie materiałem wizyjnym, dochodzenie kryminalistyczne, sygnalizację włamania i napadu, automatykę i wiele innych zaawansowanych funkcji. Security Center SaaS otwiera nowy rozdział w ewolucji technologicznej branży zabezpieczeń technicznych.

Branża zabezpieczeń technicznych nie była w stanie uzyskać optymalnego rozwiązania chmurowego lub oprogramowania jako usługi, zwłaszcza w przypadku klientów korporacyjnych. Dzięki Security Center SaaS, organizacje nie są już zobowiązane do korzystania z ubogich w funkcje rozwiązań, które niepotrzebnie wymuszają wybór między rozwiązaniem lokalnym a chmurą. Możliwości przedsiębiorstwa i otwarta architektura usługi Security Center SaaS zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić systemom obsługę złożonych obciążeń tam, gdzie ich wdrożenie ma największy sens.  Ta elastyczność odpowiada na długotrwałe potrzeby użytkowników końcowych i wypełnia istotną lukę rynkową. powiedział Christian Morin, wiceprezes ds. inżynierii produktu i oraz dyrektor ds. bezpieczeństwa, Genetec Inc. 

Hybrydowe rozwiązanie SaaS stworzone dla partnerów handlowych i integratorów
Im wdrożenia stają się coraz bardziej wyrafinowane, tym użytkownicy końcowi coraz bardziej polegają na zaufanych specjalistach ds. bezpieczeństwa. To właśnie oni mogą przeprowadzić ich przez proces przejścia do chmury i środowisk hybrydowych. Aby wprowadzić nowe rozwiązanie SaaS na rynek, firma Genetec dostosowała swoje podejście do dostawy, wdrażania i konserwacji systemów bez uszczerbku na jakości i złożoności produktu klasy enterprise, z której Genetec jest znany.

Obecne podejście do SaaS osłabiało rolę partnerów handlowych, którzy są kluczowi dla sukcesu projektów. Security Center SaaS to szansa na zaoszczędzenie czasu i zasobów integratora. Pozwoli im to osiągnąć bardziej opłacalne marże i długoterminową satysfakcję klientów, wynikającą z łatwego skalowania rozwiązania powiedział Michel Chalouhi, wiceprezes ds. sprzedaży globalnej w Genetec Inc.

Dzięki zautomatyzowanemu procesowi wyceny i zamawiania systemy mogą być w pełni operacyjne w ciągu kilku minut od złożenia zamówienia. Zupełnie nowy portal Genetec ułatwia wycenę, zamawianie i zarządzanie dużymi wdrożeniami, dzięki czemu partnerzy handlowi mogą rozwijać swoją działalność i dostarczać technologię oraz opcje własności, których wymagają ich użytkownicy końcowi.

Doświadczenie klasy korporacyjnej w chmurze

Dzięki możliwości scentralizowania monitorowania i zarządzania wieloma lokalizacjami usługa Security Center SaaS idealnie nadaje się do zaspokojenia potrzeb klientów w wielu branżach, w tym w handlu detalicznym, edukacji, biurowcach, bankowości, opiece zdrowotnej i miastach.

Może obsługiwać wdrożenia o małej liczbie urządzeń bezpośrednio w chmurze i skalować się do tysięcy lokalizacji oraz urządzeń z hybrydową pamięcią masową i przetwarzaniem. Operatorzy mogą zarządzać operacjami z poziomu SOC (Security Operation Center) lub w podróży za pośrednictwem aplikacji internetowych i mobilnych.

Bezproblemowa ewolucja do chmury

Security Center SaaS to platforma niezależna od wdrożenia, która obsługuje szereg konfiguracji. Nowe rozwiązanie, oparte na hybrydowej architekturze SaaS, umożliwia organizacjom przenoszenie komponentów i lokalizacji do chmury w oparciu o ich potrzeby i wymagania. Jest to możliwe dzięki użyciu kombinacji usług i urządzeń, z pamięcią masową i przetwarzaniem przez urządzenia brzegowe. Ze względu na otwartą architekturę, usługa Security Center SaaS daje organizacjom swobodę wyboru urządzeń, kamer i kontrolerów drzwi, które najlepiej sprawdzą się w ich firmie.

Security Center SaaS może również bezproblemowo łączyć się z istniejącymi lokalnymi urządzeniami oraz infrastrukturą zabezpieczeń. Urządzenia kontroli dostępu i kamery, które nie są gotowe do pracy w chmurze, można łatwo podłączyć do usługi Security Center SaaS przy użyciu urządzeń brzegowych Genetec.

Usługa Security Center SaaS, dostępna będzie na całym świecie już w kwietniu 2024 r. u certyfikowanych partnerów Genetec.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments