Cisco na MWC 2024 zaprezentowało nowości w Cisco Networking Cloud. Goście mieli okazję zapoznać się m.in. z aplikacjami i nowymi usługami opracowanymi we współpracy z partnerami Cisco z całego świata. Firma napędza innowacje dzięki zastosowaniu otwartego ekosystemu partnerskiego, sztucznej inteligencji i integracji architektur, a efektami są nowe źródła przychodów, zwiększona elastyczność i poprawa wydajności operacyjnej.

W erze sztucznej inteligencji dostawcy usług mają wyjątkową okazję, aby pomóc przedsiębiorstwom zmienić spojrzenie na sieć i wartość, jaką ona niesie dla ich biznesu. Dzięki inwestycjom w mobilność, sztuczną inteligencję i usługi dla przedsiębiorstw pomagamy dostawcom wspierać innowacje i transformację cyfrową. Tym samym wspólnie wypełniamy lukę między światem cyfrowym a fizycznym, między danymi a działaniem oraz między przedsiębiorstwami a nowoczesnością. – powiedział Jonathan Davidson, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Networking.

Wytyczanie drogi dla połączonych są mochodów z TELUS

Cisco i TELUS połączyły siły, aby uruchomić nowe możliwości 5G do obsługi wdrożeń IoT, ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów z łącznością internetową. TELUS i Cisco Mobility Services Platform (IoT Control Center Service) poprawiają i upraszczają doświadczenia kierowcy oraz sposoby na realizację nowych strumieni przychodów dla producentów samochodów. TELUS spodziewa się, że w ciągu najbliższych kilku lat wprowadzi na platformę Cisco ponad 1,5 miliona samochodów z łącznością 5G.

Pomoc w łączeniu większej liczby ludzi, miejsc i rzeczy poprzez cenne partnerstwa
Cisco ściśle współpracuje z globalnymi dostawcami usług, takimi jak Airtel, AT&T, BT, XL Axiata czy TELUS, aby pomóc w monetyzacji ich infrastruktury. Oto nowe przykłady tego, jak Cisco umożliwia tworzenie ram sieciowych i biznesowych, w których programowalność, otwartość, bezpieczeństwo i elastyczność idą w parze z zachętami i modelami operacyjnymi:

• MKI, Cisco i KDDI Engineering wprowadziły usługę Private 5G do Shinwa Komaki SFiC Lab: Cisco zostało wybrane przez Shinwa, czołowy japoński zakład produkcyjny, do wdrożenia prywatnej sieci 5G i obsługi operacji sieciowych w laboratorium Komaki SFiC. Projekt będzie wspierał inteligentne fabryki w obszarze produkcji, innowacji procesowych i poprawy wydajności.

• Cisco współpracuje z du Telecom w przełomowej inicjatywie transformacji cyberbezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie: w ramach współpracy Cisco i du, należące do Emirates Integrated Telecommunications Company (EITC), podjęły ważną inicjatywę transformacji cyberbezpieczeństwa. Celem jest przekształcenie Centrum Operacji Bezpieczeństwa (SOC) firmy w zaawansowane Centrum Cyberobrony i wywiadu, wykorzystujące sztuczną inteligencję i automatyzację w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności operacyjnej.

• Cisco i BT: Wspólne budowanie bardziej zrównoważonej sieci przyszłości: Cisco i BT opracowały innowacje sieciowe, w tym narzędzia i technologie pomagające klientom zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, obniżyć koszty i usprawnić rekrutację talentów.

• Cisco i DISH testują przełomowe rozwiązanie do dzielenia sieci 5G w chmurze hybrydowej, aby przyspieszyć uruchamianie nowych usług dla klientów korporacyjnych: w nowym testowym projekcie koncepcyjnym Cisco i DISH Wireless dążą do dalszego zwiększenia wydajności sieci 5G opartej na chmurze DISH, umożliwiając zautomatyzowaną dystrybucję ruchu sieciowego w celu przyspieszenia dostarczania nowych usług dla przedsiębiorstw, zwiększenia elastyczności i skali sieci oraz poprawy wydajności operacyjnej.

• T-Mobile i Cisco Meraki łączą najlepsze w swojej klasie technologie 5G i sieciowe, aby uruchomić Connected Workplace: T-Mobile niedawno wprowadziło Connected Workplace, rozwiązanie sieciowe jako usługę, które łączy usługę Internet Biznes 5G, urządzenia Cisco Meraki i usługi zarządzane, dzięki czemu firmy mogą płynnie i bezpiecznie łączyć swoje oddziały i sklepy detaliczne.

Poznaj moc zunifikowanego ekosystemu

Aby następna generacja usług sieciowych mogła skutecznie sprostać wyzwaniom branżowym, kluczowy jest spójny i oparty na współpracy ekosystem. Cisco łączy siły ze swoimi partnerami w celu tworzenia standardów i opracowywania nowych usług z korzyścią dla branży. Potęga tego ekosystemu została zaprezentowana na stoisku Cisco, z pokazami obejmującymi:

• NTT DATA: Cisco Private 5G i zastosowanie sztucznej inteligencji

• Deloitte: Cisco Private 5G przy użyciu technologii radiowej sieci dostępowej Airspan, na podstawie przypadku użycia w zautomatyzowanym pojeździe kierowanym (AGV)

• Orange: Sport All IP

• HCLTech: Cisco Private 5G ze współpracą i ekspertami na żądanie

• Nokia: Cisco Private 5G z wykorzystaniem zweryfikowanej radiowej sieci dostępowej Nokii

• Intel: Cisco Private 5G z wykorzystaniem neutralnej bezprzewodowej sieci radiowej, w oparciu o przypadki użycia w produkcji i sztucznej inteligencji.

Pokazy produktów i rozwiązań

W tym roku Cisco zaprezentowało nowe podejście do sieci dzięki integracji rozwiązań oferujących prostotę operacyjną, jednocześnie zwiększających monetyzację, optymalizację sieci i zrównoważony rozwój dzięki programowalnym, otwartym, bezpiecznym i elastycznym technologiom.

Prezentacje obejmowały infrastrukturę Routed Optical Networking, oferty w modelu usługowym dostarczane za pośrednictwem Cisco Mobility Services Platform oraz funkcje Unified Management i Insight na platformach Cisco Catalyst i Meraki

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments