W celu podniesienia efektywności, firma BrainSHARE IT, twórca oprogramowania SaldeoSMART automatyzującego i usprawniającego pracę biur rachunkowych oraz działów księgowości w firmach podjęła decyzję o wykorzystaniu chmury obliczeniowej Polcom – polskiego, certyfikowanego data center. Wdrożenie przebiegło z sukcesem, co wiąże się ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa danych oraz dostępnością do systemu.

Według prognoz ekspertów World Economic Forum automatyzacja w wielu wypadkach będzie wspomagać i wyręczać ludzi w powtarzalnych czynnościach. Co istotne, rozwój technologii nie zlikwiduje tradycyjnych stanowisk, ale wiele z nich odmieni. Przykładem firmy rozwijającej ten obszar są rozwiązania firmy BrainSHARE IT, która udostępnia rozwiązania dla klientów biznesowych, podążając za potrzebami rynku oraz dbając o bezpieczeństwo ich danych. Ponad 5000 klientów korzysta z platformy SaldeoSMART, która umożliwia skuteczne zarządzanie dokumentami i informacjami finansowymi.

Obecnie nasz system automatycznie odczytuje ponad 4 mln dokumentów miesięcznie dla ponad 100 tys. użytkowników – mówi Krzysztof Wojtas, CEO BrainSHARE IT. To tylko część obiegu danych i dokumentów w systemie. Za pomocą aplikacji SaldeoSMART można zarządzać pracą działów księgowych oraz współpracą na linii księgowość-pracownik, czy też tworzyć elektroniczne teczki pracowników. Co więcej, aplikacja jest całkowicie kompatybilna z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

Niezwykle istotnym aspektem przy przetwarzaniu, przechowywaniu i dokumentów finansowych oraz kadrowych jest bezpieczeństwo danych i ochrona przed potencjalnymi atakami hakerskimi. Równie ważna jest ciągła dostępność oraz łatwość odzyskiwania danych zapewniana przez zaawansowaną usługę backupu danych, a także skalowalność zapotrzebowania na infrastrukturę i moc obliczeniową. W związku z tymi czynnikami firma BrainSHARE IT od wielu lat współpracuje z Polcom – zarówno w zakresie usług data center, jak i korzystając z platformy Polcom Cloud.

Sektor księgowy charakteryzuje się cyklicznym zwiększaniem zapotrzebowania na dane i moc obliczeniową. W takim przypadku dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest model usługowy IT, w którym wykorzystywane są tylko te zasoby, które są w danym momencie potrzebne. – mówi Robert Czarniewski, Wiceprezes i CFO w Polcom.

Wybór partnera data center dla BrainSHARE IT był podyktowany również zewnętrznymi kryteriami – m.in. zgodnością z regulacjami Krajowego Nadzoru Finansowego oraz unijnymi dyrektywami NIS 2 i DORA. Firma zdecydowała się na rozszerzenie zakresu współpracy z Polcom, który posiada m.in. certyfikaty ISO 27001 i ISO 9001. Dane w Polcom są przechowywane i przetwarzane tylko i wyłącznie na terenie Polski, w dwóch niezależnych od siebie centrach danych w Skawinie i Alwerni.

Nasz produkt rozwija się bardzo dynamicznie, a nasi użytkownicy oczekują wysokiej dostępności, wydajności i bezpieczeństwa. Z Polcom współpracowaliśmy już od 2017 roku ze względu na wysoki standard usługi kolokacji i możliwość wykorzystania dwóch niezależnych ośrodków dla serwerów i danych. W związku z dynamicznym rozwojem naszej aplikacji w 2022 zdecydowaliśmy się na wykorzystanie usług Polcom Cloud. Pozwoliło to zapewnić oczekiwany poziom skalowalności dla naszych środowisk – obecnie połowa używanych przez nas zasobów jest udostępniana z Polcom Cloud. – mówi Krzysztof Wojtas.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments