ATAL, ogólnopolski deweloper, we Wrocławiu w dzielnicy Żerniki, rozpoczął inwestycję przy ulicach Berga i Lipińskiego. To część unikalnego konceptu urbanistycznego WuWA2, który miasto Wrocław rozwija w okolicach Stadionu Miejskiego. Jego inspiracją jest międzywojenna idea wzorcowego osiedla, będącego w pełni funkcjonalną przestrzenią do życia. W I etapie inwestycji Żerniki Na Novo, w pięciu 6-kondygnacyjnych budynkach, powstanie 289 mieszkań i 7 lokali usługowych. Osiedle zaprojektował zespół architektów ATAL.

Z satysfakcją rozpoczynamy kolejną odsłonę projektu, który opiera się na współpracy samorządu, architektów oraz deweloperów. Reprezentując biznes w tym gronie, dobrze rozumiemy, jak ważną rolę – także z naszej perspektywy – odgrywa w miastach planowanie przestrzenne. Zdefiniowany na lata proces inwestycyjny, w którym samorząd określa strategiczne cele rozwoju danego obszaru, ułatwia deweloperom podjęcie decyzji o zakupie działki i zrealizowaniu na niej inwestycji. Ten sposób działania jest nam bliski. ATAL preferuje bowiem projekty wieloetapowe, które przyczyniają się do kreowania nowych dzielnic, z dbałością o infrastrukturę i wygodę ich przyszłych mieszkańców. – mówi Angelika Kliś, członkini zarządu ATAL S.A.

Tymi słowami nawiązuje do poprzednich inwestycji ATAL na tym obszarze – ATAL Nowe Żerniki I i II – ukończonych w latach 2016-2017.

Sprzedaż mieszkań na osiedlu Żerniki Na Novo już się rozpoczęła. Metr kw. w stanie deweloperskim kosztuje od 10 300 do 13 900 zł. Klienci mają do wyboru lokale o pow. od 30 do 84 mkw., o układach od 1 do 4 pokoi. W ofercie najwięcej (181) jest „trójek”. Większość z mieszkań posiada balkony, a wybrane lokale również przestronne tarasy lub ogródki. Za dodatkową opłatą (już od 999 zł za mkw.) można wykończyć mieszkanie „pod klucz”, korzystając z jednej z trzech opcji pakietu wykończeniowego ATAL Design.

Nowoczesne budynki wpiszą się w otaczającą przestrzeń, a ich bryła nawiązywać będzie do klasycznego stylu, zgodnego z koncepcją modelowego osiedla. Kontrastująca kolorystyka, drewniane akcenty i liczne przeszklenia nadadzą całości oryginalnego charakteru. Inteligentne oświetlenie zapewni lokatorom poczucie bezpieczeństwa, ale również wprowadzi kameralny klimat. Dopełnieniem będą elementy systemu oznakowania i identyfikacji wizualnej osiedla, spójne z przyjętymi dla całego konceptu WuWa2.

Zgodnie z jego wytycznymi, projektanci ATAL dobrali także materiały, w tym wykończeniowe, małej architektury i przestrzeni publicznych, dopasowując je do tych, jakie zaplanowano m.in. na Pasażu Radinga – głównym deptaku spacerowym wzorcowego kwartału.

Osiedle Żerniki Na Novo ozdobią starannie dobrane kompozycje roślin, a także powstaną na nim ciekawie zaaranżowane strefy relaksu dla mieszkańców. W budynkach znajdą się też pomieszczenia, w których będzie można wspólnie i aktywnie spędzać czas, m.in. strefa do jogi oraz dla najmłodszych.

To, co jest bardzo ważne w idei WuWA, to kontakty społeczne. Sposób zagospodarowania terenów zewnętrznych oraz wspólnych przestrzeni na osiedlu, zdecydowanie będzie im sprzyjać – podkreśla Angelika Kliś, członkini zarządu ATAL S.A.

Od 2016 roku, kiedy powstały tutaj pierwsze budynki, najbliższa okolica osiedla Żerniki Na Novo dynamicznie się rozwija. Już teraz jest tu wszystko, co ułatwia codzienne funkcjonowanie: liczne sklepy, lokale usługowe i gastronomiczne oraz przedszkole. Jedynie kilkuminutowy spacer dzieli osiedle od przystanków tramwajowych i autobusowych, które zapewniają sprawny dojazd do centrum i innych dzielnic miasta. Niemal bezpośrednie sąsiedztwo głównych dróg wyjazdowych z miasta (AOW i autostrady A4) pozwoli na szybką podróż w każdym kierunku.

Poza świetną komunikacją warto zwrócić uwagę na najbliższe otoczenie osiedla. To doskonała lokalizacja dla wielbicieli przyrody. Zaledwie kilka minut rowerem dzieli inwestycję od popularnego Kąpieliska Glinianki i ogródków działkowych, a kilkanaście – od Parku Pilczyckiego i Lasu Kuźnickiego.

Osoby lubiące być na bieżąco z najważniejszymi imprezami w okolicy docenią bliskość stadionu Tarczyński Arena Wrocław. Poza specjalnymi wydarzeniami sportowymi, rozrywkowymi i targowymi, zimą można tu skorzystać z lodowiska. Okolica inwestycji Żerniki Na Novo to również centrum bogatej infrastruktury rekreacyjnej, między innymi z torem kartingowym czy pump truckiem.

Najbliższe placówki edukacyjne znajdują się w niedalekiej odległości. Na osiedlu dostępne jest przedszkole, a szkoła podstawowa znajduje się w zasięgu kilkuminutowej podróży samochodem.

Prężny rozwój tej części miasta sprawia, że w sąsiedztwie zaplanowano wiele nowych inwestycji. Przy pobliskiej ulicy Kosmonautów modernizowana jest droga ze ścieżkami rowerowymi. Usprawni to wyjazd zarówno w stronę Środy Śląskiej, jak i centrum miasta. W najbliższym czasie planowana jest również rozbudowa linii tramwajowej z zajezdnią oraz nowoczesne i wielofunkcyjne centrum sportowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments