Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, uruchomiła lotniskowe urządzenia Paczkomat® w portach lotniczych we Wrocławiu i Katowicach. Tym samym nowe miasta dołączyły do lotniska w Warszawie, gdzie Paczkomat® InPost trafił we sierpniu ubiegłego roku.

Jesteśmy znani z kreatywnych rozwiązań. Paczkomat® w Warszawie okazał się strzałem w dziesiątkę i cieszy się olbrzymią popularnością. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że kolejne lotniska chciały dołączyć do tego projektu. Nasze rozwiązania mają na celu ułatwienie życia klientom w codziennych sytuacjach. Cieszę się, że Porty Lotnicze Wrocław i Katowice zdecydowały się na wdrożenie tej usługi. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania przyczyniają się do zwiększenia komfortu podróży i eliminują stres związany z koniecznością pozbywania się cennych przedmiotów. – podkreślił Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost.

Aby skorzystać z rozwiązań InPost, wystarczy zapakować przedmiot – którego nie możemy zabrać na pokład samolotu – i za pomocą aplikacji InPost Mobile nadać przesyłkę. Dzięki temu cenne przedmioty nie znajdą się w koszu, a bezpiecznie wrócą do właściciela.

Komfort podróżnych wybierających nasze lotnisko jako początek swojej podróży jest dla nas bardzo ważny. Tak samo, jak rygorystyczne podejście do procedur bezpieczeństwa – które gwarantują ciągłość operacji lotniczych. Dlatego nowa usługa, którą dzięki współpracy z firmą InPost możemy zaproponować pasażerom, idealnie wpisuje się w nasze kierunki rozwoju. – zaznacza Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

W Katowice Airport cały czas staramy się wdrażać rozwiązania, które poprawiają komfort korzystania z naszego lotniska. Możliwość nadania przez Paczkomat® InPost przedmiotów zakwestionowanych w trakcie kontroli bezpieczeństwa to ważne ułatwienie dla osób podróżujących z Pyrzowic. Jestem przekonany, że to rozwiązanie spotka się z pozytywnym odbiorem pasażerów. – podkreśla Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Przedmiot, który zostanie zakwestionowany podczas kontroli bezpieczeństwa, a jego właściciel zdecyduje się na usługę Paczkomat®, należy umieścić w worku strunowym i odpowiednio okleić. Następnie pasażer w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce urządzenia Paczkomat®. Przesyłkę nadaje się przez aplikację InPost Mobile. Paczkomat® na lotnisku umożliwia wysyłkę krajową do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres.

Po umieszczeniu przesyłki w urządzeniu pasażer przejdzie kontrolę bezpieczeństwa. Porty Lotnicze Wrocław i Katowice są kolejnymi lotniskami w Polsce, po Lotnisku Chopina w Warszawie, gdzie pasażerowie mogą skorzystać z usługi firmy InPost w przypadku zakwestionowania przedmiotu w bagażu podręcznym podczas kontroli bezpieczeństwa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments