XTB, globalny fintech oferujący platformę inwestycyjną online i aplikację mobilną, dodał nową funkcjonalność do Planów Inwestycyjnych, tym samym ułatwiając regularne inwestowanie. Dzięki płatnościom cyklicznym klienci mogą teraz zasilać swoje pasywne portfele inwestycyjne wybraną, stałą kwotą. Cykliczne wpłaty są następnie automatycznie inwestowane w wybrane fundusze ETF zgodnie z określoną wcześniej docelową alokacją.

Od jesieni ubiegłego roku klienci XTB mogą inwestować średnio- i długoterminowo w instrumenty pasywne. W ramach Planów Inwestycyjnych można skonstruować maksymalnie 10 portfeli inwestycyjnych, każdy z indywidualną strategią opartą na wybranych funduszach ETF. W każdym portfelu może ich być maksymalnie 9, a minimalna wartość inwestycji wynosi zaledwie 50 zł (15 EUR lub 15 USD w przypadku kont w innych walutach).

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, XTB wzbogaciło teraz swój autorski produkt o możliwość automatycznego inwestowania stałych kwot bez konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu portfeli inwestycyjnych. Dzięki funkcji płatności cyklicznych każdy inwestor może ustawić jak często i jaką kwotę chce inwestować, a ustawienia można w każdym momencie zmienić i dopasować do aktualnych potrzeb i celów inwestycyjnych.

Dzięki nowoczesnej technologii i wykorzystaniu handlu algorytmicznego nasi klienci mogą teraz inwestować regularnie wybraną kwotę. Płatności cykliczne ułatwiają długoterminowe, pasywne inwestowanie i wykorzystanie globalnego potencjału, jaki dają fundusze ETF. Stale poszerzamy naszą ofertę, wzbogacając ją o produkty dla osób, które są zainteresowane inwestowaniem, ale nie chcą poświęcać na to zbyt dużo wolnego czasu – komentuje Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

Poza Polską, Plany Inwestycyjne są dostępne na wybranych rynkach, w tym w Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Słowacji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. W kolejnych dniach produkt ten zadebiutuje również poza granicami Europy.

Widzimy obiecujące wyniki Planów Inwestycyjnych na wszystkich rynkach. Prym wiedzie rynek polski, gdzie produkt został dodany stosunkowo późno, natomiast dzięki dużemu zainteresowaniu klientów stał się liderem pod względem liczby i wartości portfeli inwestycyjnych. – dodaje Omar Arnaout.

Coraz bogatsza oferta pasywnego inwestowania

XTB koncentruje się na oferowaniu swoim klientom aplikacji inwestycyjnej z coraz większą liczbą zarówno instrumentów, jak i również nowych produktów. W ostatnich miesiącach rozbudowana została oferta w segmencie pasywnego inwestowania, w której oprócz Planów Inwestycyjnych pojawiło się także oprocentowanie wolnych środków.

Klienci XTB mogą skorzystać z rosnących stóp procentowych i zarabiać nawet wtedy, gdy nie inwestują aktywnie. Odsetki są naliczane codziennie i wpłacane co miesiąc. Dla nowych klientów oprocentowanie sięga 5 proc. w przypadku konta w dolarze amerykańskim, 4 proc. dla konta w polskim złotym oraz 3,8 proc. dla euro.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments