Krzysztof Bajołek, prezes Answear, w komentarzu eksperckim dla ISBtech o planach i priorytetach biznesowych na bieżący rok.

Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear.com

W 2024 r. liczymy na bardziej korzystne trendy makroekonomiczne w odniesieniu do naszego biznesu. Chcemy kontynuować nasze wzrosty i utrzymać pozycję jednej z najszybciej rozwijających się platformy e-commerce w Europie w branży fashion. Co prawda druga połowa minionego roku była dla nas wymagająca, wyniki były pod presją trudnej sytuacji rynkowej i osłabionego popytu konsumenckiego, ale można ostrożnie zakładać, że nowy rok powinien przynieść poprawę nastrojów w gospodarce przede wszystkim dzięki obniżeniu inflacji i kosztów energii – co naturalnie będzie sprzyjało naszemu biznesowi.

Wśród naszych celów na ten rok jest pełne zakończenie integracji i uruchomienie synergii operacyjnych oraz kosztowych w marce PRM. Liczymy na uzyskanie rentowności nowo przejętej marki w tym roku. PRM cały czas dynamicznie się rozwija. Pod koniec roku pozyskaliśmy z SPO 29 mln zł, które przeznaczymy na poszerzenie asortymentu, ekspansję na nowe rynki oraz działania marketingowe służące pozyskaniu nowych klientów i zbudowaniu świadomości nowej marki wśród klientów.

 W zakresie marki Answear nasza strategia jest cały czas taka sama. W nowym roku zamierzamy konsekwentnie powiększać ofertę produktową w Answear.com oraz zwiększać udział marek premium. Cały czas dążymy do zwiększenia średniej wartości zamówienia, co oczywiście przekłada się na większą rentowność działalności. Chcemy również umacniać naszą pozycję na 12 obecnych rynkach, a jeśli sytuacja makro na to pozwoli także rozważymy wejście na nowe, co wesprze dalszy dynamiczny wzrost. Szczegóły dotyczące geografii nowych rynków na ten moment jeszcze nie zdradzamy, bo decyzje podejmiemy obserwując otoczenie makro, ale nie wykluczamy uruchomiania rynków w Europie Zachodniej – obecnie mierzymy nasze siły na rynku włoskim.

 Podsumowując, nasze działania w nadchodzącym roku będą skupione na wzmacnianiu naszej pozycji rynkowej, rozwoju oferty produktowej i zwiększaniu rentowności, mając na uwadze aktualne trendy i potrzeby konsumentów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments