Stoen Operator inwestuje w nowoczesne rozwiązania cyfrowe, co znacznie poprawia efektywność realizacji projektów. Dzięki współpracy z e-point S.A. czołowym graczem w obszarze digitalizacji operator z Warszawy przeprowadził trzy nowatorskie projekty samoobsługowe. Ich implementacja znacznie ułatwiła zarówno obsługę klientów, jak i procesy związane z inwestycjami.

Stoen Operator w ramach nieustannego doskonalenia obsługi klienta i procesów postawił sobie konkretny cel. Warszawski operator sieci elektroenergetycznej chce usprawniać zarówno realizację zadań wewnętrznych, jak i bezpośrednią współpracę z klientami i podwykonawcami. Audyt dotychczasowych rozwiązań wykazał potrzebę wprowadzenia optymalizacji i zainspirował ideę stworzenia odpowiednich platform specjalnie dla tej firmy. Mają one wspomagać pracowników spółki w prowadzeniu oraz nadzorowaniu inwestycji przyłączeniowych, a także ułatwiać klientom załatwianie spraw.

Wdrożenie portali dla naszych podwykonawców miało m.in. wpłynąć na uszczelnienie kanałów wymiany informacji na linii Stoen-podwykonawcy. Potrzebujemy również zautomatyzować działania, jakie muszą oni podejmować w celu wykonania dokumentacji projektowej czy wybudowania przyłącza dla klienta już bezpośrednio w terenie. Portal przyłączeniowy natomiast miał pomóc klientom poprawnie złożyć dokumenty w formule online, bez potrzeby wizyty w Stoen Operator. – mówi Anna Stasiak, Kierownik Inwestycji w dziale Zarządzania Projektami Przyłączeniowymi w Stoen Operator.

Trzy milowe kroki dla łatwiejszej obsługi

Partnerem Stoen Operator zaproszonym do realizacji tego projektu jest firma e-point, lider w opracowywaniu nowatorskich, przełomowych projektów z zakresu digitalizacji. Przygotowany przez nią portal przyłączeniowy zautomatyzował proces wnioskowania o przyłączenie do sieci energetycznej. Dzięki tej innowacji klienci Stoen Operator mogą w prosty i szybki sposób złożyć wniosek, bez konieczności osobistej wizyty w biurze obsługi klienta.

W ramach drugiego projektu warszawski OSD uruchomił specjalną platformę dla projektantów. Narzędzie to umożliwia efektywne zarządzanie procesem realizacji inwestycji przyłączeniowych. Dodatkowo rozwiązanie zdecydowanie przyspiesza procesy decyzyjne i wpływa na poprawę jakości realizowanych inwestycji.

Trzecia usługa ma usprawnić pracę i komunikację pomiędzy Stoen Operator a wykonawcami. Pozwala sprawniej zarządzać działaniami oraz planować prace w terenie, a finalnie — wpływa na skrócenie czasu przyłączenia klientów do sieci elektroenergetycznej.

Cyfryzacja stanowi jeden z kluczowych elementów strategii rozwoju Grupy E.ON, do której należy Stoen Operator. Realizacja projektów samoobsługowych we współpracy z e-point to kolejny krok na ścieżce pełnej digitalizacji warszawskiego dostawcy energii elektrycznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments